Kur’an-ı Kerimin Işığı İle Hayatınıza Yön Verin

Kur’an-ı Kerimin Işığı İle Hayatınıza Yön Verin Rabbimiz bizleri yarattı ve imtihan için dünyaya gönderdi. Peki, dünya hayatında yapılan tüm imtihanlar için bir kitap ve bir öğretmen bulunuyor. Cenabı Allah bize bu imkanları sunmuyor mu? O bize bir kitap ve bu kitabı nasıl yorumlayacağımızı gösteren bir öğretici göndermedi mi? Ahiretinizi Kuran-ı kerimin ışığı ileaydınlatın.

Kur’an-ı Kerimin ışığı ile hayatınıza yön verin ve Resulünün kitabı yorumlaması ile de ona tabi olun. Diyerek Rabbimiz bizlere bir kitap ve birde öğretici göndermiştir. Kitap ve Resul birbirinden ayrılmaz bir ikilidir. Son zamanlarda bazı insanlar sadece kitaba tabi olmanın imtihan için yeterli olduğunu söylüyorlar. Ancak bu fikirler doğru değildir. Rabbimiz tüm kural ve kaideleri kitabında belirtmiştir. Uygulama noktasında da bizlere örnek olması bakımından Resulünü göndermiştir. Kitap içerisinde bazı kavramların nasıl yapılacağı tam olarak izah edilmez. Örneğin namaz kılınması emir edilir fakat nasıl namaz kılınır? Bu anlatılmaz Resulü Ekrem (ASV) bunu bize nasıl yapılacağını öğretmek ile mükelleftir ve öğretmiştir.

Kuran Ve Peygamber Efendimiz

Kur’an-ı Kerimin Işığı İle Hayatınıza Yön Verin Kuran’a tabi olarak yaşamak her Müslümanın görevidir. Resule iktiba etmekte Kuran’ın bize verdiği emirler içerisinde yer almaktadır. İkisini birbirinden ayırmak hiçbir zaman hiçbir bahane ile mümkün olmayacaktır. Cenabı Allah Kuranı Kerim’i 1400 yıldan beri bir kelimesini bile değişmesine müsaade etmemiştir. Aynı şekilde Resulünün de sünnetini korumuştur. Kuran ve Resulü örnek alınarak mutlu bir şekilde yaşamak ve kulluk bilinci ile hareket etmek sağlanmaktadır. Bunun dışında her hangi bir yöntem ile Cenabı Hakkı razı etmek mümkün olmayacaktır.