Orta ve Düşük Kredi Notuna Acil Para Veren Bankalar 2021

Bankalar müşterilerine kredi kullandırırken, 3 noktaya çok dikkat ederler. Bunların içerisinde en önemlisi kişinin kredi notudur. Özellikle Kredi notu düşük olanlara kredi imkanı kısıtlıyken kredi notu iyi olanlara ise yüksek limitli krediler verilebilir. Bu yazımızda daha çok Kredi notu düşük olanlara para veren bankaların kredi notu orta seviyede olan düşük olan kişilere kredi veren bankalar 2021’de hangileri olduğunu yazdık.

Orta riskli Kredi notu nedir?

Öncelikle kredi notunun risk durumu nedir? Risk arttıkça Kredi çıkma şansı da azalmaktadır. Orta riskli kredi notuna ne olduğunu anlamadan önce kredi notu kısaca şudur; banka kişinin kredisini ödeyip ödeyemeyeceğini önceki yıllarda çıkmış olduğu kredilerin ödeme sıklığına, taksitlerin zamanında ödenip ödenmediğini bakarak karar verir. Buna da kredi notu sayesinde ulaşabilir. Kredi notu en düşük “0” en yüksek “1900” dür.

Eğer kredi notu 800 puan ile 1100 puan arası ise bu kişi orta riskli Kredi notuna sahiptir anlamı çıkarılmaktadır. Findeks kredi puanı 800 ya da 900 hatta 1000 puan olsa bile kişinin kredi çekmesi biraz zor olacaktır.
Peki orta riskli Kredi notuna düşük kredi notuna kredi veren bankalar var mıdır? O bankalardan nasıl kredi çekilebilir şartları nelerdir?

Kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar 2021

Bankalara yapılacak olan kredi başvurusu sonrasında bankalar yukarıda yazdığımız üzere üç noktaya çok önem verilmektedir. Bunlar kişinin sahip olduğu kredi notu, kişinin sahip olduğu aylık gelir miktarı,  kişinin borçlanma limiti bu üç unsur sorunsuzsa kişiye çok kolay bir şekilde yüksek limitli bir kredi çıkartılabilir. Ama kişinin kredi notu düşükse o zaman diğer iki unsur incelenir ve gelir belgesi varsa kişinin borçlanma Limiti  dolmadıysa o zaman orta riskli puana sahip kişilere yani kredi notu düşüklere kredi veren bankalar kişileri yardımcı olabilir.

 

Hangi bankalar düşük puana kredi verir?

Şu anda en kolay kredi veren bankalar arasında Ziraat Bankası ön plana çıkmaktadır. Ziraat Bankası ile daha önce kredi taksitleri ödenmesi noktasında bir yasal takip süreci yaşamadıysanız  ilk etapta kredi başvurusu için Ziraat bankasını deneyebilirsiniz. Ziraat Bankası haricinde aynı zamanda Garanti Bankası ve finansbank’ta kredi notu düşüklere kredi veren diğer bankalar arasında yer almaktadır.

Orta ve Düşük Kredi Notuna Acil Para Veren Bankalar 2020

800 900 puana kredi veren bankalar

Orta riskli kredi notu denildiği zaman akla ilk etapta 800 puan ile 900 arasında puanla gelmektedir. Peki bu puana sahip olan kişilere hangi bankalar kredi vermektedir?

ING Bankası: ING  Bankası kredi notuna göre kredi veren bankalar arasında en çok kampanya yapan bankadır. Her altı ayda bir kredi notu yüksek olanlara düşük faizle ve Kredi notu düşük olanlara ise yüksek faizle kredi vermektedir 800 puana sahipseniz ING bank tarafından size Kredi kullandırma imkanı vardır diyebiliriz.

Enpara internet şubesi: enpara internet şubesi genellikle Kredi notuna bakmadan kredi veren bankalar arasında yer almaktadır. Puanınız ne olursa olsun kara listeye girmediyseniz yani kredi siciliniz bozulmadıysa ve bir gelir belgesi sunabiliyorsanız o zaman enpara internet şubesi ile kıyı çekme şansı elde edebilirsiniz.

Akbank: Akbank Türkiye’de yerel özel bankalar arasında yer alıp 1000 puan civarı olan kişilerin gelir belgesi gösterilmesi dahilinde Kredi vermektedir. Banka vermiş olduğu kredi limitleri genellikle 10.000 TL ve altı olduğu için düşük limitli kredi ihtiyacı olanlar halkbank’ı tercih edebilirler; ama yüksek limitli kredi ihtiyacı olanlar Halkbank’tan pek fazla bir kredi çekemeyeceği ne ifade edebiliriz.

Garanti Bankası: diğer bir kolay kredi veren banka da Garanti Bankasıdır. Bankanın maaş müşterisi iseniz ya da bankada eskiden kalma bir hesabınız varsa banka şubesine giderek gelir belgenizi beyan edip ve eğer başka bir çekmiş olduğunuz krediniz yoksa kredi notunuz düşük olsa bile Garanti bankası’ndan kredi çekebilirsiniz.

Kredi notu düşüklere İş Bankası’nda ipotekli kredi

İş Bankası kurulduğu yıldan bu yana milyonlarca kişiye Kredi imkanı tanımıştır. Şu anda aktif büyüklük olarak en büyük banka arasında yer almasının temel nedeni kendisine her yapılan Kredi başvurusunu genellikle olumlu değerlendirmesidir. Bu şekilde hem müşteri memnuniyeti sağlamış olup hem de aktif büyüklüğünde devam ettirmektedir.

İş Bankası kredi notu düşüklere kredi verir; Ama bunun için bazı teminatlar ya da ipotekler isteği bilmektedir. Hem gelir belgesi hem de ipotek sunmanız durumunda İş Bankası’ndan çok yüksek olmayacak şekilde ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz. İnternet üzerinden başvuru yapmak yerine iş Bankası şubelerine giderek ipotek göstermek istediğinizi beyan edip kredi başvurusu yapmalısınız. Yapılacak değerlendirme sonrası kredi notu muza göre size bir kredi limiti tanımlanıp Kredi kullanmanın sağlanacaktır.

Yorum yapın