Pvc Kafes

PVC Kafesler, geleneksel tel kafeslere bir alternatiftir. Dayanıklı ve esnek PVC’den imal edilmiş olup istenilen ebat ve şekilde kesilebilirler. PVC Kafesler, evcil hayvanlarının erişebildiği alanı sınırlamak isteyenler için iyi bir seçimdir. Bu özellikle küçük apartman dairelerinde veya evlerde yaşayanlar için geçerlidir. PVC Kafesler, evcil hayvanlar için kullanılan bir tür hayvan muhafazasıdır.

PVC Kafeslerin en büyük avantajı, tel kafeslere göre evcil hayvanınızın ayaklarına daha kolay basmasıdır. Bunun nedenini ise şöyle açıklayabiliriz. Evcil hayvanınızın üzerine yanlışlıkla basılması durumunda ciddi yaralanmalara neden olabilecek tel kafeslerin aksine keskin kenarlarının olmamasıdır.

Pvc Kafes 2022

Kafesler bir çok amaç için kullanılmaktadır. Kuş, Tavşan ve kobaylar gibi hayvanları barındırmak için kullanılabilirler. Ayrıca hassas ekipmanların ıslanmasını önlemek içinde ideal bir seçimdir. Kafes ilk olarak 1950’lerde İngiltere’den bir mucit olan Victor Pritchard tarafından tanıtıldı. Bu kafeslerin ilk tipi, yanlarda ve üstte havanın borular arasında dolaşmasına izin veren plastik ağlı metal borulardan yapılmıştır.  PVC Kafesler tipik olarak bir elektrik trafo merkezini vandalizmden korumanın bir yolu olarak kullanılır. PVC Kafesler farklı amaçlar için kolayca şekil verilerek kesilen bir plastik türü olan polivinil klorürden yapılır. PVC Kafes, evcil hayvanlar için yaygın bir kafes türüdür. Plastikten yapılmışlardır ve kolayca temizlenebilirler.

Pvc Kafesler

PVC Kafesler, tüm kafesler arasında en popüler olanıdır. Farklı boyut ve şekillerde mevcutturlar. Kolay temizliği, ucuz olmaları ve hafif olmaları nedeniyle sıklıkla tercih edilir. PVC Kafesler, plastik veya vinil malzemeden yapılmış bir tür evcil hayvan muhafazasıdır. PVC kafeslerin birçok faydası vardır. Yeni başlayanlar için, montajı kolaydır. Dayanıklı bir malzeme olan Pvc’den yapılmıştır. Ana hammadesi pvc olması nedeniyle, önemli bir hasar olmadan tekrar tekrar kullanılabilirler.

PVC kafesler ayrıca evcil hayvanınız için mükemmel bir ortam sağlar. Çünkü içinde hareket etmek için bolca alana sahiptirler. Ayrıca ihtiyaçlarına göre farklı aksesuarlarla özelleştirilebilirler. Son olarak, PVC kafesler, diğer muhafaza türlerine kıyasla nispeten ucuzdur. (Pvc Yer Döşemesi)

 

PVC Kafes, plastikten yapılmış ve temizliği kolaylaştıran yaygın bir evcil hayvan kafesi türüdür. Evcil hayvanlar için yırtıcı hayvanlara, hava koşullarına ve çevredeki diğer tehlikelere karşı koruma sağlarlar. PVC Kafesler, kullanılmadıklarında taşımayı veya saklamayı kolaylaştırmak için üst üste istiflenebilir.

 

PVC Kafesler

 

Kuş Pvc Kafes

Pvc Kafes dayanıklı ve esnek yapısı ile kuş kafeslerinde de oldukça fazla tercih edilmektedir. Dayanıklılık gibi birçok özelliğini yanı sıra uygun fiyatlı olması ile bilinmektedir. Bundan dolayı diğer malzemelere oranla daha fazla kullanılmaktadır.

Pvc Kafes kuş üretimi yapacak kişiler tarafından en çok tercih edilen kafes türleri arasında gelmektedir. Bunun başlıca sebebi olarak dayanıklılık ve ucuz maliyet görülmektedir. Aynı zamanda kullanışlı bir yapıya sahip olmasından ötürü kafesler üretim için ideal ortamı sağlamaktadır. Birçok eşya içerisinde kullanılan PVC, kafeslerde de kullanılarak ideal ortamın oluşturulması hedeflenmiştir. Kafesin özel bölümlerden oluşması ve isteğe göre dekor edilebilir olması da tercih nedenleri arasında görülmektedir.

Pvc kafes kullanarak cins kuşları besleyebilir ve çiftleşme için uygun ortamı sağlayabilirsiniz. Kuşların sağlığı bakımından da PVC diğer plastiklere oranla %90 daha sağlıklı bir yapıya sahiptir.

Pvc Kafes Nasıl Yapılır?

Pvc kafes yapmak istiyorsanız montaj ve malzemeler hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir. İsteğinize göre yapacağınız kafeste kullanmanız gereken malzemeleri temin etmelisiniz.

Kafes yapımında kullanacağınız malzemeler sizin nasıl bir kafes istediğiniz ile alakalıdır. Boyutlarını siz belirleyeceğiniz için plakaların uygun ölçüsünü almalı ve sanayide kestirmelisiniz. Kuşların yaşam standartına göre plakaların kalınlığını fazla tutmamalısınız. Kafeslerin ızgaralı veya sürgülü olmasına göre montaj yapılabilir olmasına dikkat etmelisiniz.

Kafeslerin iç aydınlatmasını led yardımı ile yapabilirsiniz. Kullanımınıza göre şerit veya modül led tercihi yaparak güzel bir tasarım ortaya çıkarabilirsiniz. Son olarak yapmanız gereken plaka, ön tel, ızgara, alt sürgü vs. montajlanması gerekmektedir. Montaj işlemini detaylı olarak izlemeniz daha sonrasında uygulamaya geçmeniz önerilmektedir.

2 El Pvc Kafes

Pvc Kafes ikinci El satın almak istiyorsunuz fakat fiyatları pahalı mı geldi? Bu durumda 2 el pvc kafes satın almak bir çözüm olabilir.

Giderek artan malzeme fiyatlarından Pvc Kafesler de etkilenmiş durumda. Bundan dolayı birçok kişi kafesi kendisi yapmayı düşünmektedir. Fakat kendiniz yapmak istediğinizde montajı için büyük bir çaba sarf etmeniz gerekecektir. Eğer zamanınız yoksa veya montaj işlerini çok iyi yapamıyorsanız 2. el pvc kafes satın almak daha mantıklı olabilir. Eski kullanımlarına oranla sadece 1-2 düzeltmeler yapılarak eski pvc kafesler kullanılabilir. Düzeltmelerin ve kendinize göre şekillendirmenin yapılması, montaj işleminden daha kolay olacaktır.

Kuş üretimi işlerine yeni başlayan kişilerin 2. el pvc kafes satın alınması önerilmektedir. Çünkü ilk başlarda yapacağınız masrafı en ideal şekilde 2. el kafes satın alarak azaltabilirsiniz.

Yem Korumalı Pvc Kafes

PVC Kafes üreticiler açısından temizleme kolaylığı sağlamaktadır. En çok tercih edilme sebeplerinden birisi de temizlikte kolaylık sunulmasından kaynaklanır. Bu kafeslerin yem korumalı versiyonları da mevcuttur.

Yem Korumalı Pvc Kafes sizlere ekstra temizleme kolaylığı sağlamaktadır. Yem bölgelerinin korumalı olması yemlerin dağılmasını ve kafesin pislemesini önlemektedir. Bu sayede fazla mesai harcamadan kuşlarla ilgilenmeniz mümkün kılınmaktadır. Günümüzde yeni satılan çoğu pvc kafes modeli yem korumalı olarak üretilmektedir. Fakat ikinci el piyasası üzerinde yem koruması modeller bulmanız da mümkündür. Ayrıca kümes modellerinde genellikle yem korumalıkları bulunmamaktadır. Fakat isteğe göre yaptırmanız veya sizin monte etmeniz mümkündür.

Yem Korumalı Pvc Kafes Modelleri sizlere daha kolaylık sunmasının yanı sıra fiyatta değişiklik olacaktır. Fiyat olarak ta ekstra yem koruması yaptırmak fazla bir bütçe istememektedir. Fakat gerekliliğine göre yaptırılması önerilir.

 

Pvc Kafes 2022

Yorum yapın