Değişim Dönüşüm Zamanı

Değişim Dönüşüm Gitmekle kalmak arasında inci bir çizgidir hayat. Bu günlerde oldukça fazla vakit geçiriyoruz kendimizle. Aslında hep isteyip hiç bulamadığımız o zamana sahibiz şimdi. Dışarıya kapanıp içeriye girme zamanı. Bedenlerimizi mecburen kapattık evlere. Değişim Dönüşüm Peki ya ruhumuz ? Ya da hiç susmayan zihnimiz ne olacak ? Her birimiz bize biçilen rollerle yaşıyoruz hayatlarımızı. Geçmişten gelen korkular ve geleceğe duyulan kaygılarla. Arada incecik bir an var. Şu an !!! Tam da bu yazıyı okurken bulunduğun zaman çizgisi. ” Gerçek olan.”

Değişim ve Dönüşüm; Geçmiş ve gelecek bir illüzyon aslında. İçinde artık bizim olmadığımız ama varmışız gibi yaptığımız anlar. Biz burdayız, bu anda. Şimdi kendine sorma zamanı. ” Ben kimim?” Başkalarının gözünden değil kendi ruhunun verdiği cevaptır doğru olan. Zihnine biraz susmasını söyleyip, sabırla tekrar tekrar sormalısın. Ta ki kendinden çıkıp, kendini gözlemleyen olana dek.

İnsan özgür olmak için yaratılmıştır. Sınırsız özgürlük ile aramızda olan tek şey düşüncelerimiz. Yalnızca kendiniz hakkında dürüst olma halinizle özgür olabilirsiniz. Gerçek özgürlük bugüne kadar olduğunuz kişiyi bırakıp, yeniden yola çıkmakla başlar. Şimdi tam zamanı iç yolculuğun. Bir yaşam biriktirdiklerimizi bırakıp, kendimizle tanışmak için olağanüstü bir fırsat. Yazının başında da bahsettiğim gibi gitmekle kalmak arasındaki o çizgiyi aşabilecek kadar cesur olabilmek.