Samsung Galaxy A70 Yazılım Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Samsung orta – üst segment arasına konumlandırılan Galaxy A serisini, yeni modeller ile baştan aşağı yenilemeye devam ediyor. Bu kez A serisinin ilk sinematik ekrana sahip olan telefon Galaxy A70 resmi olarak tanıtıldı.

Galaxy A70 model akıllı telefonlar için son sürüm Android 9.0 (Pie) güncellemesini edinmek istiyorsanız basit birkaç tuşlama sayesinde bu sürümü telefonunuza kısa süre içerisinde edinebilirsiniz.

Samsung Galaxy A70
Samsung Galaxy A70

6 GB ram, 8 çekirdekli işlemcinin yanı sıra, 32 megapiksel arka, 32 megapiksel ön kamera ile oldukça iyi performans gösteren ileri segmentli kullanıcılara hitap eden bu telefon Android 9.0 (Pie) işletim sistemi ile çalışmakta. Bu içeriğimizde Galaxy A70 marka telefonunuzdan daha iyi sonuçlar alabilmenizi sağlayacak Android 9.0 (Pie) güncellemesini nasıl edinebileceğinize dair sizi bilgiledireceğiz.

Samsung Galaxy A70
Samsung Galaxy A70

Google tarafından sunulan en güncel Android işletim sistemi Android 9.0 (Pie) ’dır. Çoklu pencere özelliği, detaylı ram yönetimii, pil tasarrufu için özelleştirilmiş ayarlar ve daha onlarca yeni özellik ile birlikte sunulan ilgili işletim sistemine sahip Galaxy A70 marka telefonunuz için nasıl sahip olacağınızı anlatmaya başlayalım.

Samsung Galaxy A70 Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Samsung herhangi bir durumda cihazınız için yükseltmeyi resmi olarak yaptıysa, Galaxy A70 ‘i Android 9.0 (Pie) ‘a güncellemek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

  1. Başlamadan önce akıllı telefonunuzun Ayarlar bölümüne gidin.
  2. Telefon Hakkında seçeneğini görene kadar sekmeleri kaydırın ve ilgili alanı gördüğünüzde hafifçe üzerine dokunun.
  3. Sistem güncellemeleri alanını görmeniz gerekiyor, üzerine dokunun.
  4. Karşınıza güncellemeleri kontrol et ibaresiyle oluşturulmuş bir buton çıkacak. Üzerine dokunun ve bir süre güncellemelerin kontrol edilmesini bekleyin.
  5. Güncelleme cihazınız için uygunsa karşınıza Android 9.0 (Pie) yazılı bir paket çıkacak ve indirilebilir durumdaki bu güncellemenin üzerine dokunabileceksiniz.
  6. Karşıdan yükleme tamamlandıktan sonra ilgili güncellemenin üzerine dokunup yeniden başlat ve yükle ibaresini görene kadar devam edin.
Samsung Galaxy A70
Samsung Galaxy A70

Yeni yazılım duyuru bildirimi aldığınızda, güncellemeyi başlatmak için lütfen bildirim mesajını aşağı çekerek “Yazılım Güncelle” butonuna dokunun.En güncel yazılım versiyonlarını cihazınızın Ayarlar > Cihaz Hakkında > Yazılım Güncellemeri bölümünden kontrol edebilirsiniz
İlgili butona dokunduğunuzda cihazınız yeniden başlatılacak ve Android 9.0 (Pie) güncellemesini almak için gerekli ön yüklemeyi yapacaktır.