Samsung Galaxy J2 Android 7.0 Nougat Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Samsung Galaxy J2 model akıllı telefonlar için son sürüm Android 7.0 Nougat güncellemesini edinmek istiyorsanız basit birkaç tuşlama sayesinde bu sürümü telefonunuza kısa süre içerisinde edinebilirsiniz.

4.7 inç ekran, 540 x 960 çözünürlükte inç başına 234 Piksel görüntü kalitesi ile birlikte kullanıcılara sunulan Samsung Galaxy J2 telefonların ekranında kendinden koruma olmaması kullanıcıların en büyük şikayetleri arasında.

1GB ram, 3475 dört çekirdekli işlemcinin yanı sıra, 5 megapiksel arka, 2 megapiksel ön kamera ile oldukça iyi performans gösteren orta segmentli kullanıcılara hitap eden bu telefon halen Android 5.0 lolipop işletim sistemi ile çalışmakta. Bu nedenle bu içeriğimizde Samsung Galaxy J2 marka telefonunuzdan daha iyi sonuçlar alabilmenizi sağlayacak Android 7.0 Nougat güncellemesini nasıl edinebileceğinize dair sizi bilgiledireceğiz.

Google tarafından sunulan en güncel Android işletim sistemi Nougat 7.0’dır. Çoklu pencere özelliği, detaylı ram yönetimii, pil tasarrufu için özelleştirilmiş ayarlar ve daha onlarca yeni özellik ile birlikte sunulan ilgili işletim sistemine Samsung Galaxy J2 marka telefonunuz için nasıl sahip olacağınızı anlatmaya başlayalım.

Samsung Galaxy J2 Android 7.0 Nougat Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Galaxy J2, giriş seviyesi bir cihaz olduğundan, Galaxy J2’ye kısa zaman içerisinde herhangi bir resmi güncellemenin yapılmasını beklemiyoruz. Bununla birlikte, Samsung herhangi bir durumda cihazınız için yükseltmeyi resmi olarak yaptıysa, Galaxy j2’yi Nougat’a güncellemek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

  1. Başlamadan önce akıllı telefonunuzun Ayarlar bölümüne gidin.
  2. Telefon Hakkında seçeneğini görene kadar sekmeleri kaydırın ve ilgili alanı gördüğünüzde hafifçe üzerine dokunun.
  3. Sistem güncellemeleri alanını görmeniz gerekiyor, üzerine dokunun.
  4. Karşınıza güncellemeleri kontrol et ibaresiyle oluşturulmuş bir buton çıkacak. Üzerine dokunun ve bir süre güncellemelerin kontrol edilmesini bekleyin.
  5. Güncelleme cihazınız için uygunsa karşınıza Nougat 7.0 yazılı bir paket çıkacak ve indirilebilir durumdaki bu güncellemenin üzerine dokunabileceksiniz.
  6. Karşıdan yükleme tamamlandıktan sonra ilgili güncellemenin üzerine dokunup yeniden başlat ve yükle ibaresini görene kadar devam edin.

İlgili butona dokunduğunuzda cihazınız yeniden başlatılacak ve Nougat 7.0 güncellemesini almak için gerekli ön yüklemeyi yapacaktır.