Steamdan Para Kazanma Yolları

Günümüz modasında dijital oyunlar büyük ilgi görüyor. Dijital oyunların bulunduran sitelerde oyunların hem satışı için hem de oyuncunun para kazanması için birçok yöntem barındırıyor. Bu yazımızda bu hizmetleri bulunduran, bir oyun sitesi olan Steamdan para kazanma nasıl olur bunu göreceğiz.

Valve Corporation adlı oyun şirketinin geliştirdiği oyun alım sitesi Steam, kullanıcıları için para kazanma yönünden birçok yol barındırıyor. Birçok video oyun, oyun DLC’si, video gibi ürünlerin satışlarını yapıp aynı zamanda kullanıcılarına kazanç kapısı da oluyor.

Şuanda birçok oyuncu ve Steam kullanıcısı bu sistem üzerinden ciddi rakamlar elde etmekte. Bu yazımızda da elde edilen rakamların hangi yollarla oluştuğuna bakacağız.

Koleksiyon Kartları Satarak Steamdan Para Kazanma

Steam’de almış olduğunuz oyunlardan ve oyun içinde kazanmış olduğunuz başarımlardan Steam hesabınıza o oyunla ilgili koleksiyon kartları düşüyor. Bu kartlar envanterinize düşer ve onlarla satış yaparak kazanç sağlayabilirsiniz. Steam pazarında da envanterinizde bulunun bu kartları enderlik seviyesine göre fiyat belirleyip satabilirsiniz.

koleksiyon kartlari
Koleksiyon Kartları Satarak Steamdan Para Kazanma

MMORPG Oyunlarından Para Kazanma

Dota 2, Knight Online ve Metin 2 gibi MMORPG oyunları oynayarak hem eğlenip hem de para kazanmanız mümkün. Oyunu oynadığınız süre içerisinde, oyunun içinde kazanmış olduğunuz item ve oyun paralarını online oyun sitelerine satarak para kazanmanız mümkün.

Steam Hesabı Satma

Birçok oyun alım sitesini dijital ortamda alıp satmak kullanıcılar arasında yaygındır. Steam hesabınızı da bu yolla satarak hesabınızın seviyesine göre iyi paralar kazanabilirsiniz. Hesabınızın içerisindeki oyunların sayısına, oyunlarda geldiğiniz seviyelere ve hesabınızın envanterinde bulunan ögelere göre oldukça yüksek rakamlara ulaşmanız mümkün.

Item Satışı Yaparak Para Kazanma

Steam’da para kazandıran oyunlar denilince akla CS:GO ve PUBG gibi oyunlar gelmektedir.Counter Strike: Global Offensive ve PUBG gibi online oyunlardan, oyunu oynadığınız süre içerisinde ücretsiz bir şekilde item düşmektedir. Bu oyunlardan düşen itemleri ister kendi hesabınızda kullanırsınız isterseniz de Steam’in pazar bölümünde belirlenen fiyata satarak kazanç elde edebilirsiniz.

Bazı oyun siteleri alım satımı yapılan bu itemleri alıp karşılığında direkt banka hesabınıza para atabiliyor. Bu tarz siteleri de kullanarak yüksek oranlarda para kazanmanız mümkün. Ama item düşme olayı her oyun için geçerli değildir. Bu işi yapmadan önce item düşen oyunları araştırıp ona göre yol izlemelisiniz.

Counter Strike: Global Offensive Üzerinden Para Kazanma

Bu oyun içerisinde silah kasaları ve skinler mevcut. Oyun içerisinde bulunan ve siz oynadıkça rastgele gelen kasalar kendi başına da para etmekte. Fakat bu kasaların anahtarlarını Steam mağazasından satın alarak kasayı açıp içinden çıkan item, skin, bıçak ve eldivenleri yüksek rakamlara satarak para kazanabilirsiniz.Bu açtığınız oyun kasalarından bazen kuruş değerinde eşyalarda çıkabilir. Ama bunun rastgele olduğunu unutmayın. Yani şansınız varsa 5.000 TL’lik eşyalarda çıkartabilirsiniz.

csgo 1
csgo-1 Steamdan Para Kazanma Yolları

Ticaret Yaparak Steamdan Para Kazanma

Steam’in içerisinde bulunan pazar kısmından kullanıcılar aralarında farklı oyun eşyalarının ticaretini yaparak kazanç elde edebiliyor. Eğer bu şekilde ticaret yapmak isterseniz ve bu konu da sezilerinize güveniyorsanız bu iş tam da size göre. Birçok site ve ticaret dalı gibi Steam’da elde edilen kazançlardan %10 kesinti yapıyor. Tabi yaptığınız ticaretin ve kazandığınız paranın büyüklüğüne göre bu komisyon sizi rahatsız edebilir. Çünkü az bir kazanç elde ederseniz bu kesinti size fazla gelecektir ama yüksek kazançlar elde ederseniz yapılan bu kesinti sizi rahatsız etmeyebilir.

Önerilen Yazı: Oyun Nedir? Oyun Türleri Nelerdir?

 

 

Steam duyanlar ve bilenler için daha çok bir oyun platformu olarak düşünülmekte fakat girişimciler için steam ücretsiz para kazanma olanağı olan bir pazar alanıdır. Eğer öğrenciyseniz ya da bir iş sahibi değilseniz para kazanmanın yolları aramanız gayet normal bir durumdur. Eğer oyunlara ve bilgisayara bir ilginiz ve yeteneğiniz varsa steam ücretsiz para kazanma için oldukça uygun bir platformdur.

Steam Nedir? Steam Ücretsiz Para Kazanma Nasıl Yapılır?

Steam Valve Corporation tarafından kurulan dijital bir oyun platformudur. Dünyanın gört bir yanından insan oyun satın almak ve indirmek için Steam’i kullanmaktadır. Steam içerisinde Microsoft Windows’un yanında MAC ve Linux işletim sistemlerinde de çalışacak oyunlar mevcuttur.

Eğer oyunları cd’den oyunuyorsanız ya da yasal olmayan yollarla bilgisayarınıza indiriyorsanız Steam hesabı oluşturmak size mantıklı gelmeye bilir. Fakat Steam üzerinden aldığınız oyunlar bulut hesabında saklanır ve aradan yıllar geçse bile kaybetmezseniz ve istediğiniz zaman oynayabilirsiniz. Öbür yandan cd’niz kaybolabilir ya da zarar görebilir bu durumda oyun oynayamazsınız. Yasal yollar dışında indirilen oyunlarda ise oyunları ekip halinde oynayamazsınız. Bu durum bir zaman sonra oyun oynamayı sıkıcı hale getirebilir. Steam üzerinden ise diğer oyuncularla birlikte oyun oynayarak daha çok eğlenebilirsiniz.

Size oyun oynamanın yanında imkan sunan Steam üzerinden para kazanma yöntemleri aşağıda göreceğiniz listedeki gibidir.

1 – Koleksiyon Kartlarını Satarak Para Kazanmak

Steam’de bulunan oyunların hepsinde olmasa bile büyük bir çoğunluğunda Steam koleksiyon kartı vardır. Bu kartların belirli sayısı yoktur yani her oyun için koleksiyon kartlarının sayısı değişmektedir. Steam mağazasından oyun alıp oynamaya başladığınızda Steam hesabınıza o oyunla ilgili koleksiyon kartları tanımlanır. Bu kartları Steam Pazar yerinde satarak para kazanabilirsiniz. Kartı ne kadara satacağınız size kalmıştır. Kartınızın enderlik seviyesine göre bir fiyat belirleyip satabilirsiniz.

 

2 – PUBG Team Fortress ve CS:GO Gibi Oyunlar Oynarak Para Kazanmak

Steam ücretsiz para kazanma yollarından bir diğeri ise oyun oynayarak para kazanmaktır. Bu oyunların internetten para kazanma yolları sistemleri farklı olsa bile genel olarak aynıdır. Bu oyunlarda benzer olan şey oyun oynarken düşen kasalardır. Bu kasalar bazen savaş puanına bazen ise şansa bağlı olarak düşmektedir. Düşen bu kasaları satarak para kazanabilirsiniz. Kasaların fiyatı değişiklik göstermektedir fakar fiyatları 0,20 kuruştan başlayarak 100 TL’ye kadar gitmektedir. Kasaların satın alınması başta saçma gelebilir fakat kasalardan farklı çeşitlerde kostümler ve silahlar çıkmaktadır. Bu ürünler sayesinde karakteriniz güçlenebilr ve size avantaj sağlayabilir.

3 – Steam Ücretsiz Para Kazanma : MMORPG Oyunları Sayesinde Para Kazanmak

Metin 2, Knight Online ya da Dota 2 gibi MMORPG oyunları oynayarak eğlenmenin yanında para kazanabilirsiniz. Bu tür oyunları oynarken oyun içinde para ve item kazanabilirsiniz. Kazandığınız bu ürünleri farklı oyun sitelerinde satarak para kazanabilirsiniz.

4 – Steam Backgrounds Sayesinde Para Kazanmak

Her oyunun kendine özel background diğer bir değişle arkaplan fiyatı vardır. Diğer ürünlerin aksine arkaplanların fiyatını nadirliğe göre değil gelen talebe göre farklılık göstermektedir. Fakat arkaplan satmak biraz borsaya benzeyebilir. Bugün 5 liraya aldığınız ya da sattığınız arkaplan yarın 20 lira olabilir. Bu durumun tam terside geçerlidir. Bundan dolayı Steam pazarında arkaplan fiyatları düzenli olarak araştırılmalı ve takip edilmelidir.

5 – Oyun İtemleri Satarak Para Kazanmak

Steam ücretsiz para kazanma yollarından bir diğeri ise oyunlar içerisinden item satın alıp satmaktır. Fakat bu yöntemle hemen para kazanamayabilirsiniz. Eğer elinizde biraz birikim varsa öncelikle bu parayı harcayıp item almalısınız. Satın almanız üzerinde 2 ile 3 ay sonra bu itemleri satarak para kazanabilirsiniz.

 

6 – İndirimde Oyun Aldıktan Sonra Oyunları Satarak Para Kazanmak

Steam mağazasında yılbaşı, yaz tatili ya da ara tatil gibi dönemlerde büyük bir indirim olur. Bunların dışında hafta sonu ya da hafta ortası çılgınlığı gibi başka indirim kampanyalarıda olur. Bu indirim zamanlarda oyunların fiyatlarıda %50 ya da daha fazla oranda düşme olur. Bu dönemlerde indirime giren oyunlardan 20-30 tane alabilirsiniz. Fakat bu oyunları alırken dikkat etmeniz gereken bir durum vardır. Aldığınız oyunların sonradan satılıp satılamayacağına dikkat etmelisiniz. Sonrasında indirim dönemi bittiğinde satın aldığınız bu oyunları satarak para kazanabilirsiniz.

7 – Steam Ücretsiz Para Kazanma : Steam Hesabınızı Satarak Para Kazanmak

Steam platformunda da diğer dijital platformlarda olduğu gibi hesap satmak para kazanma yöntemleri arasındadır. Steam hesabınızın seviyesine göre Steam hesabınızı satarak para kazanabilirsiniz. Hesabınızda bulunan oyunların sayısı, oyunlardaki seviyeniz ve envanterinizde bulunan ürünlere göre hesabınız için bir ücret verebilirsiniz. Eğer güçlü bir hesabınız varsa oldukça iyi paralar kazanabilirsiniz.