Pvc Çevre Dostumudur 2022

Pvc Çevre Dostumudur ? PVC’ler konusunda genelde fikir kirliliği vardır. Çünkü anlayan da anlamayanda bu konuda hüküm vermeye çalışırlar. Özellikle PVC’lerin çevreyi kirlettiği ve zarar verdiği gibi yanlış bir bilgi söz konusudur.

Pvc Çevreye Dostmudur?

Bu makalemizi paylaşmamızın amacı ise bu konuya açıklık getirmek. Çünkü PVC’nin çevreye verdiği rahatsızlık yalnızca görsel açıdandır. Dolayısıyla günümüzde üretilmiş olan PVC çeşitlerine baktığımız zaman her birinin de tasarım harikası olduğunu görürsünüz. PVC’de yoğunluk azdır ve üretilmiş olan parçalara baktığımız da genellikle büyük hacimlere sahiplerdir. Bunun içinde atık olarak kullanıldığında hemen göze çarpabilirler. Fakat burada dikkat edilirse o zaman teknik anlamda şu sonucu meydana getirir. Doğaya atılan 1 PVC en fazla bir kağıt ve cam atık gibidir. Dolayısıyla toplanıp yeniden değerlendirildiğinde tekrar kullanıma sunulabilir. Hatta PVC’nin diğer bir özelliği de işlendiğinde elyaf haline gelebilmesidir. Bunun içinde bu malzemenin tekstilde de kullanılabildiğini söyleyebiliriz.

 

Pvc Cevreye Dostmudur

 

Çevre Dostu Hangi Anlamı Taşıyor?

Bir diğer önemli konu ise PVC’nin zarar vermenin aksine çevreyi de koruduğu bilinmektedir. Yani profili ve de kapı imalatında da kullanılabiliyor. Aynı zamanda üzerine ya da istenilen bir bölüme ahşap ilave edilebiliyor. Günümüzde PVC’nin kullanım alanları genişlemeye başladıkça ağaç kesimlerinde de ciddi anlamda bir azalma olduğunu görüyoruz. Dolayısıyla burada PVC doğaya zarar değil fayda sağlayan bir ürün olabiliyor. PVC kullanılmaya başladıktan sonra ülkemize baktığımız da orman arazilerinin daha da fazlalaşmış olduğunu görebiliyoruz. Pvc Çevre Dostumudur ? Bu sorunun cevabı olarak kısaca şunu söyleyebiliriz. PVC çevre dostudur ve kesinlikle çevreyi de kirletmez.

PVC’ler sıkça kullanılan bir malzeme olmasından dolayı da üretimi her geçen gün daha geniş bir alana doğru yayılmaktadır. Yeni nesil PVC pencereler, 50 yılın üzerinde bir hizmet ömrü sunmaktadır. Bunun için de diğer malzemelere göre hem daha uygun hem de daha ucuz piyasa da satışı yapılmaktadır. PVC pencerelerin sert ahşap olandan % 46 oranında daha yumuşak hem de % 40 oranında daha ucuz olduğu tespit edilmiştir. Pvc Çevre Dostumudur ? isimli mkalemizi okudunuz.

 

 

Yorum yapın