Senetle Ev Satanlar

 Kredi faizlerinin yükselmesi ile senetle ev alma alışkanlıkları geri geldi. Artık birçok firma banka kredisiz ev satarak elden taksitle ev satışı yapmaya başladı. Taksitle ev satan firmalar ve yerler 2018 yılında birçok yeni kampanya yaparak kredi çekmeden ev sahibi olmak isteyenlere avantajlar sunmaktadır. İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, Adana gibi birçok ilde senetle ev satan firmalar şu aralar 2019 gelmeden ev satmaya devam etmektedir.

İnşaat şirketleri, müteahhitlik firmaları elden taksitle konut satışlarının çok arttığını ve artık insanların banka kredisiz taksitle ev satın alma yoluna gittiklerini ifade ettiler. Peki senetle ev nasıl alınır? Senetle ev satanlar var mı? Özellikle İstanbul’da senetle ev satışlarında yaşanan artışlar ve fiyatları, kampanyalarını yazdık.

Senetle Ev Almak İstiyorum  

Kredi çekmek istemeyen kişiler için eminevim tarzından bazı sistemler vardır. Güne girer gibi almanın bir yolu olarak binlerce kişiyi ev sahibi yapan bir sistem olmasına rağmen birçok kişi halen güvenemediği için ya da geç ev çıktığı için bu sisteme girmek istemiyor. Bu durumda birçok müşteri direkt olarak elden taksitle ev satın alma yoluna gitmektedir. Bu şekilde öncelikle ilgili firmaya biraz önden peşinat verilmektedir.

Daha sonra da geri kalan tüm ödemeler inşaat boyunca devam ederken aynı zamanda ev bitiminden sonra da taksitler elden ya da senetle ödenmeye devam etmektedir. Bazı firmalar çekle ev satışı yaparken bazılar da sadece senet kabul etmektedir. Gelir belgesi olanlara ise sözleşme sonrası elden taksitle konut satışı da yapılmaktadır.

2020 Yılında Faizler Yükselince Senetle Ev Alma Arttı

Aşağıda tüm Türkiye genelinde banka kredisiz senetle ev almak isteyenlere yardımcı olan bazı firmaların şartları yer almaktadır. Bunun yanında, senetle ev alırken dikkat edilmesi gerekenleri belirtmektedir. Özellikle ruhsatı alınmadan senet ödemelerine başlanmaması gerekmektedir. Çünkü, aynı müteahhit birçok kişiye aynı evi satabilmektedir. İşte ilgili video…
https://youtu.be/wQ809fn7bBw

Aşağıda sahibinden senetle daire satanlar, sahibinden senetle ev satanlar 2018 güncel ilanlar verilmektedir.

Sahibinden elden taksitli evler

Elden Senetle Ev Satanlar

Elden senetle ev satanlar; istanbul’da ( Esenyurt, Fatih, Beyoğlu, Sultangazi, Esenyurt, Beykoz, Kartal, Pendik, Büyük Çekmece, Küçük çekmece, Zeytinburnu, Bağcılar, Avcılar, Osmangazi) gibi ilçelerde yoğunluk kazanırken yine İzmir, Ankara, Manisa, Gaziantep, Diyarbakır, Şanlıurfa, Kayseri, Kocaeli, Konya, Antalya, Mersin, Adana, Aydın, Muğla, Eskişehir, Bursa, Samsun, Trabzon, Karaman, Erzurum, Kars, Mardin, Edirne gibi daha birçok ilde elden senetle ev satanlar bulunmaktadır. Elden senetle ev nasıl alınır diyorsanız bunun için yapmanız gereken elinizde bazı belgeler ki bunlar;

  • T.C kimlik belgesi
  • Gelir Belgesi
  • İkametgah belgesi

Bunları ilgili inşaat firmasına teslim ettikten sonra bir sözleşme imzalayacaksınız. Bu sözleşmede belirtilen maddeler çerçevesinde elden taksitli senetli ev satın alma işlemi başlatılabilir. Ruhsatsız ev satın almamanızı da tavsiye ederiz.

İstanbul’da Peşinatsız Senetle Ev Satanlar

Türkiye genelinde en çok taksitli ev satışı istanbul’da yapılmaktadır. Bu yönde İstanbul’da peşinatsız senetle ev satanlar 2020 yılında bazı yeni kampanyalar yapmaktadır. Birçok firma ev satışlarında durgunluk nedeni ile yeni indirimler, yeni avantajlı kampanyalar yaparak satış yapmaya devam etmektedir. Aliağaoğlu Başakşehir Kompleksi için peşinatsız senetle ev satmaya devam etmektedir. Bunun gibi Torunlar İnşaat gibi büyük firmalar da elden taksitle konut projeleri yapmaktadır.