Türkiye En Güvenilir Turizm Merkezi Seçildi

Turizm Merkezi: İngiltere’de yapılan bir araştırma sonucunda, Türkiye dünyanın en güvenilir turizm merkezi listesinde zirvede olmayı başardı! Koronavirüsle mücadele sürecinde yurt dışı seyahatlerin kısıtlandığı son aylarda, güveni tatil bölgeleri araştırması yapmak büyük bir önem kazandı. Bu süreçte evinden çıkmayan insanlar kadar temiz bir bölgede tatil yapmak isteyen insanlar da oldukça çok sayıya sahiptir.

Turkiye turizm geliri ve ziyaretci sayisi 2022

Türkiye En Güvenilir Turizm Merkezi Seçildi!

Bir ülkenin güvenilir olması için o ülkede verilen sağlık hizmetleri, yol koşulları ve güvenlik tedbirleri dikkate alınmaktadır. İngiltere’de yayınlanan Daily Express gazetesinin yaptığı bir araştırmaya göre Türkiye, dünyanın en güvenilir ülkesi seçildi!

1 – Dünya’nın En Güvenilir Turizm Merkezi : Türkiye

Dünya'nın En Güvenilir Turizm Merkezi Türkiye
Dünya’nın En Güvenilir Turizm Merkezi Türkiye

Sahip olduğu doğal güzellikler, tabiat ve turizm merkezleri ile Dünya’nın her yerinden milyonlarca turiste ev sahipliği yapan Türkiye, dünyanının en güvenli 8 ülkesi arasında 1. oldu! Muğla, Bodrum, Marmaris ve Fethiye ile dünyanın her yerinden turisti kendini hayran bırakan Türkiye, TÜİK 2022 3. çeyrek verilerine göre 21 milyon 128 turisti ağırladı!

0 , Van Gölü , GAP Projesi Turu gibi çok sayıda kültür turlarına da ev sahipliği yapan Türkiye genç yaşlı hemen her turistin mutlulukla ziyaret ettiği ülkelerin başında gelmektedir.

2 – Slovenya

slovenya
Slovenya Turizm Merkezi

Dünyanın ikinci en güvenli turizm merkezi olarak seçilen Slovenya Cumhuriyeti, Orta Avrupa’nın güney bölgesinde yer alan şirin bir ülkedir. Hem çok yeşil hem de çok eğlenceli bir Balkan Ülkesi Turu isteyenler için ilk tercih olan Slovenya, İtalya, Adiyatik Denizi ve Hırvatistan ile komşuluk etmektedir. Sadece doğal güzellikleri ile değil, aynı zamanda kültürel mirası ile de oldukça dikkat çekici olan bu ülkede tatil yapan turistler oldukça memnun kalmaktadır.

3 – Andorra Prensliği

andorra-prensligi
Andorra Prensligi Turizm Merkezi

Avrupa’nın Güney Batı’sında yer alan Andorra Prensliği, Pirene dağları üzerinde yer alan bir ülkedir. Fransa ve İspanya’nın arasında küçücük bir alanda yer alan bu doğa harikası ülke hem gezmek hem de dinlenmek için en güvenilir ülkeler arasında yer almaktadır.

4 – Danimarka

danimarka
Danimarka Turizm Merkezi

Dünyanın en mutlu ülkesi olarak adlandırılan Danimarka, dünyanın en güvenilir 8 ülkesinden dördüncü sırada yer almaktadır. İngiliz araştırma merkezi tarafından yapılan anket çalışmasında dünya sıralamasında ortalarda yer alan bu ülke Grönland ve Faroe adaları ile bilinmektedir.

5 – Finlandiya

finlandiya
Finlandiya Turizm Merkezi

Neşeli festivalleri, eğlenceli etkinlikleri ve muhteşem doğası ile Finlandiya da önemli bir turizm merkezi olmayı başarmaktadır.

6 – Grönland

gronland
Gronland Turizm Merkezi

Avruba Birliği’nden ayrılan Grönland, kuzey kutup bölgesinde yer alan buzul bir ülkedir. Özerk olması ile de dikkat çeken bu küçük ülke, dünyanın en güvenilir turizm beldeleri arasında yer almaktadır.

7 – İsviçre

isvicre
İsviçre Turizm Merkezi

Muhteşem doğası ile bilinen İsviçre, uzun düzlüklerdeki yeşil manzara fotoğrafları ile tanıdığımız bir ülkedir. Denize kıyısı olmamasına rağmen sahip olduğu dağlar ile ziyaretçi akınına uğrayan ülke, dünyanın en güvenilir tatil merkezi listesinde yedinci sırada yer almaktadır.

8 – Dünyanın Güvenilir Turizm Merkezi Listesi – İzlanda

izlanda
İzlanda Turizm Merkezi

Yine bir buzul ülkesi olan İzlanda, aynı zamanda bir volkanik bölgede yer almaktadır. Atlas Okyanusu ise Grönland arasında yer alan bu kış turizm merkezi, aynı zamanda bir Avrupa ülkesidir.Aşağıdaki bağlantı üzerinden sizlerle yeryüzündeki ihtişamlı, ulaşılması zor dünyanın en yüksek dağları nelerdirerişim sağlayabilirsiniz.

Dünyanın En Yüksek Dağları – Zirveden Selam