Çift Açılır PVC Pencere

Çift Açılır PVC Pencere​ Günlük hayatımızda kullandığımız birçok malzemenin ana maddesi olan polimerdir. Polimer ailesinin en büyük üyesi PVC pencere profillerde de görülmektedir. PVC nin pencere yapımında yaygın olarak kullanılmasının altında birçok faydalı nedenleri yatmaktadır. PVC pencerelerin birçok açılma şekilleri vardır. Tek kanatlı pvc pencere, çift kanatlı PVC pencere, tek açılım PVC pencere ve çift açılım PVC pencere olarak ayrılmaktadır. Tek açılım PVC pencereler sadece yan tarafa açılmaktadır.

Özellikleri İle Çift Açılır PVC Pencereler​

PVC pencerelerin açılma şeklinin bir çeşidi olan çift açılım pencere sistemleri için en uygun açılım şekilleri arasındadır. Çift Açılım PVC Pencere​ normal tek açılım pencereler gibi sadece bir taraftan açılmakla kalmaz. Her iki taraftan da açılma özelliği gösterir. İkinci açılma özelliği sayesinde bu pencereler, havalandırma görevi üstlenirler. Havalandırma işlemine geçmek için pencere kolu yukarıya doğru çevrilir. PVC pencerelerde sunulan çift açılma özelliği ihtiyaç ve isteğe göre değişmektedir. Bu pencerelere hırsız emniyeti, kademeli açılım, ek kilitlemeler, çift açılım emniyeti gibi önlemler eklenebilir. Bu pencerelerin aynı zamanda izolasyon değerleri de yüksektir.

 

Kalite Açısından Çift Açılır PVC Pencereler​

Çift Açılır PVC Pencere​ler

Çift Açılır PVC Pencere​leri seçmek için en büyük neden, sağlam ve hafif olmalarıdır. Alüminyum ve ahşap gibi pencerelerle kıyaslandığında büyük dayanım gösteren bu pencereler, işlevsellik açısından da tercih edilir. Aynı zamanda, çift açılır PVC pencere ateşe dayanıklılık da gösterir. PVC polimer zincirinde klor atomu vardır ve bu nedenle zor alev almaktadır. Isı kaynağı durduğu an yanma da durmaktadır. Çift açılır PVC pencerelerin en büyük özelliği de uzun ömürlü olmalarıdır. PVC maddesi pencere üretiminden önce bazı formüller ile birleştirilir ve bu sayede daha uzun ömürlü hale gelir.Değişen hava şartlarına her zaman uyum sağlar ve bu sayede de ısı yalıtım avantajı sunar.

 

Bu makalemiz ilginize çekebilir; Pervazlı PVC pencere modelleri

 

Yorum yapın