Çin’den Telefon Nasıl Getirilir?

Telefon alım satımı yapan kişiler için en ucuz telefon satan yerler arasında Çin gelmektedir. Çinden telefon getirmek 2019 yılı itibari ile gümrük vergilerinin durumu, ihracat ve ithalat sorunlarının giderilmesi ile artık daha kolay hale geldi. Çinden toptan telefon ithalatı, toptan cep telefonu getirmek gibi işlemler yapmak isteyenlerin bazı şartları yerine getirmesi ve özellikle bireysel bazda Çinden telefon getirtmek isteyenler ya da Çinden telefon siparişi verenlerin yanlış işlem yapmamak için dikkatli olması gerekmektedir.

Yurt Dışından Telefon Getirtmek

Yurt dışından telefon getirmek isteyen kişilerin en büyük kazancı vergi muafiyeti olması olacaktır. Bilindiği gibi yabacı ülkelerden getirtilen telefonlara vergi uygulanmadığı için ülkemize göre yarıya yarıya daha ucuza gelmektedir. Telefon vergisi özel tüketim vergisi olarak kabul görmekte ve halen alınmaya devam etmektedir. Bu vergiyi ödemek istemeyenler Çin’den, Hindistan, Güney Kore, Avrupa, Almanya, Amerika, Gürcistan, Irak, İran, Dubai gibi ülkelerden telefon getirtebilir. Bunun haricinde toptan telefon almak isteyenlerin yapması gerekenleri yazıyoruz.

YURT DIŞI TELEFON FİYAT LİSTESİ 2019

 LG G4 : Türkiye Satış Fiyatı: 2.099 TL (2.520 TL) Amerika Satış Fiyatı: 1.482 TL Türkiye’de

Samsung Galaxy Note 4:  Türkiye Satış Fiyatı:  1.999  TL (2400 TL) Amerika Satış Fiyatı: 1.320 TL Türkiye’de

Samsung Galaxy S6: Türkiye Satış Fiyatı: 2.499 TL (3.000 TL) Amerika Satış Fiyatı: 1.617 TL Türkiye’de

Yurt Dışından Toptan Telefon Nasıl Alınır?

Yurt dışından telefon getirmek isteyenler fatura karşılığında satın almalıdır. Bazıları özellikle Irak’tan kaç  cep telefonu satın alma yolu ile telefon getirmektedir. Ama bu artık 2018 yılı ile iyice yasaklanmış ve sert cezaları olan bir işlem haline geldir. Ama yasal ticaret yapmak isteyenler için özellikle Çin’den ucuz, kaliteli ve sağlam telefonlar istenebilir. Çinden telefon siparişi verenlerin gümrükte aldıkları ürünlerin değerine göre bir gümrük vergisi ödediğini biliyoruz.

Telefon olsun diğer ürünler olsun genelde gemiler ile Çin’den gelmektedir. Bu gemilerde bulunan konteynıralarda bulunan ürünler sizin için ayrı bölümlere koyulmaktadır. Siparişler birkaç ayı bulabilmektedir. Çünkü, geminin dolması hatta bazı durumlarda sizinle aynı konteynırı paylaşan kişilerin siparişleri beklenmektedir.

Ama hızlı gelmesini istiyorsanız ve çok fazla sipariş verecekseniz o zaman kendisinize ait özel bir konteyner siparişi verebilir ve bu şekilde kargonuzun daha hızlı gelmesini sağlayabilirsiniz.

Çinden Telefon Getiren Firmalar

Çin ülkesinden her sene büyük miktarlarda telefon getirten kişiler ya da firmalar vardır. Aynı şekilde karşı taraftan da yani Çin’den telefon gönderen firmalar da vardır. İsterseniz bu İstanbul, İzmir merkezli firmalar ile çalışın isterseniz aliexpres firması yani alibaba firması internet sitesi üzerinden ÇİN’den telefon getirtebilirsiniz.

Aşağıda Çin üzerinden sipariş veren ya da daha önce vermiş kişilerin yaptığı çalışmalar yer almaktadır.

Bu kişiler ile irtibat kurabilir, ya da direkt Çin’den ürün satın alabilirsiniz.

Alibaba toptan sipariş