En İyi Keman Markaları 2022

En İyi Keman Markaları 2022 Keman eğitimi almak isteyen kişiler için kullanacakları kemanın markası son derece önemlidir. Her ne kadar ucuz fiyatlarla satılan kemanlar piyasada çok fazla olsa da bunlar ses kalitesi bakımından istenilen sonucu vermeyebilir. Dünyanın en iyi keman markaları arasından seçim yaptığınızda hem de çok daha kolay bir şekilde öğrenebilir hem de çaldığınız müziğin ses kalitesi çok daha yüksek olabilir. Keman çalmaya yeni başlayan kişiler için marka çok fazla önemli olmasa da ilerleyen süreçte keman çalma işini daha iyi bir şekilde yapabilmek için mutlaka markanın kalitesine önem vermeniz gerekir.

Birçok farklı keman markası bulunsa da Bunlar içerisinden en iyisini seçmek ustalık gerektiren bir konudur. Kullanacağınız kemanın görsel duruşundan ziyade ses kalitesine ve dayanıklılığına dikkat etmeniz gerekir. Profesyonel keman çalan kişiler için marka ve ses kalitesi bir kemanda en önemli kriterler arasında yer alır. Bunun yanında rahat bir kullanım da dikkate alınan konular arasında bulunur.

En İyi Kemanlar Nasıl Anlaşılır?

En iyi kemanlar nasıl anlaşılır sorusu keman satın alma sürecinde oldukça fazla sorulan sorular arasında yer alır. Keman satın alırken marka bilinirliğine büyük bir önem vermeniz gerekiyor. Birçok marka olmasına karşın her markanın aynı standartlarda olmadığını söylemek mümkündür. Eğer kafanızda sabit bir fikir yok ise bu işin uzmanlarından bilgi alabilirsiniz. İyi bir keman satın almak istiyorsanız piyasaya yeni sürülen kemanlar yerine daha çok bilinen markalara yönelmek gerekir.

Kemanları satın alırken üretim aşamasında kullanılan malzemelerine göre de satın alabilirsiniz. Kemanın ses kalitesi bu süreçte son derece önemli bir faktördür. Keman satın alma aşamasında ön, arka ve yan kapaklarının ne tür bir ağaçtan yapıldığını mutlaka bilmeniz gerekir. Yapım yeri ve cila kalitesi de önemli bir husustur. Bunun yanında parlak yerine mat cilalı olan kemanların ses kalitesi her zaman için daha iyidir.

Markanın sizlere sunduğu garantiye de önem vermeniz gerekiyor. Keman markasının kaç yıl garanti verdiğine bakarak satın almak daha sağlıklı bir seçim olabilir. En az 2 yıl garanti vermesi önemli bir detaydır. Bunun yanında kullanıcı deneyimlerine ve yorumlarına da dikkat etmeniz gerekiyor. Bir markayı daha önce kullanan kişilerin yorumları önemli bir yol gösterici olabilir. (Dünyanın En iyi Dans Eden Ülkesi Sıralaması)

En İyi Keman Türleri

Keman eğitmenlerinin kişilere önerdiği birtakım keman türleri bulunur. Keman türlerinin öne çıkan birçok özelliği vardır. İyi bir keman markası ile uzun yıllar sanatınızı icra edebilirsiniz. Beklentilere yanıt veren ve son derece iyi standartlarda müzik yapabilme imkanı sunan bu kemanlar yüksek ses kalitesi ile büyüleyici müzik yapmanızı sağlar. En iyi keman markaları arasında şunlara yer verilebilir:

Stradivarius Kemanları

 

 

stradivarius kemanlari
Stradivarius Kemanları

 

Stradivarius keman dünyanın en pahalı kemanları arasında yer alıyor. Bu kemanları üreten kişi Antonio Stradivari isminde önemli bir ustadır. Bu kemanın neden çok kaliteli olduğunun sırları henüz çözülebilmiş değildir. Usta bu alanda önemli bir idol olarak kabul edilmektedir.

Yıllardır bu kemanların eşleri yapılmak istenmiş ancak bir türlü birebir aynısı yapılamamıştır. Yüksek bir performansa sahip olan bu kemanlar pahalı olduğu kadar son derece dayanıklı kemanlardır. Orijinal olarak dünya genelinde şuanda 650 tane civarında bulunuyor. Bu kemanlardan bir tanesi 2011 senesinde internet üzerinden satışa sunulmuş ve 15,9 milyon dolarak satılmıştır.

Rösler Keman Markası

 

rosler keman markasi
Rösler Keman Markası

 

Rösler keman markası sektördeki en iyi kemanlar arasında yer alır. Son derece başarılı olan bu keman türü yüksek bir teknoloji ile üretilir. Ladin ve abanoz ağacından tasarlanan kemanlar 4/4 ebatlarında tasarlanırlar. Profesyonel keman markası başlangıç kemanı arayışında olanlar için en iyi seçenekler arasında yer alır. Kemanın son derece özel ve güzel sayılabilecek yetenekleri bulunur.

Bu keman türünün menşei ise ÇEK ülkesidir. Son derece özel bir tona sahip olan bu keman türü beklentilere en iyi şekilde yanıt vermektedir. Standartlarını yüksek tutanlar için ideal markalar arasında bulunur.

Yamaha Kemanları

 

Son derece güçlü bir ses yapısına sahip olan Yamaha kemanları beklentilere en iyi şekilde yanıt verir. Bu kemanlar son derece yüksek kalite standartlarında üretilirler. Yüksek bir fiyat ile satışa sunulsa da çok geniş bir alıcı kitlesi bulunur. Etkileyici sesi ve estetik duruşu sayesinde son derece yüksek standartlarda bir keman türüdür.

Yeni başlayanlar için en iyi seçimler arasında yer alır. Bu kemanlar dışarıdan gelen darbelere karşı son derece dayanıklıdır. Bu nedenle de özellikle çocukların keman eğitimleri için oldukça işlevsel markalar arasında yer almaktadır. Kendine özel kılıfları ile çok etkileyici tasarımlara sahiptir. Siyah, beyaz, kahverengi gibi birçok renkte tasarlanırlar.

Stromberg Kemanları

 

 

stromberg kemanlari
Stromberg Kemanları

 

En iyi keman markası olarak Stromberg kemanlarından da bahsetmek mümkün olabilir. Bu kemanların öne çıkan birçok özelliği vardır. En iyi ağaçlardan tasarlanan bu kemanların çok estetik ve çağdaş bir görünümü vardır. Hem klasik sevenlere hem de modern kemanları sevenlere en iyi şekilde hitap eden tasarımlardır. Bu kemanların yan kısımları kelebek ağacından ön kapakları da ladin ağacından tasarlanır. Sağ ve eşik kısımları da yine kelebek ağacından tasarlanmaktadır.

Birçok keman sanatçısı tarafından tercih edilen bu markanın çok özel bir sesi bulunuyor. Kolay tutuşu ve estetik tonları ile oldukça karizmatik duruşlu kemanlar arasında yer alıyor. En sevilen keman türleri arasında önemli bir yere sahiptir.

Dominguez Kemanları

dominguez kemanlari
Dominguez Kemanları

 

Çek yapımı olan bu kemanlar da son derece yüksek standartlardadır. Bu kemanların sesi yüksek olmasına rağmen son drece yumuşak bir tınısı vardır. Profesyonellerin başlangıç seviyesi için tavsiye edilen kemanları arasında yer alır. Çok yüksek kalite standartlarında malzeme kullanımına sahiptir. Üstün standartlarda olan bu kemanlar uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanılabilir. Bu keman markası fiyatına rağmen en çok tercih edilen keman markaları arasında önemli bir yere sahiptir. Tutuşu ve ses kalitesi en iyi kemanlar arasında bulunur.

 

Yorum yapın