Mutlaka Okumamız Gereken 7 Kişisel Gelişim Kitabı

Mutlaka Okumamız Gereken 7 Kişisel Gelişim Kitabı. Kişisel gelişim hayatın pozitifliklerine odaklanmak, verimli yaşamak ve sağlıklı bir iletişim kurmak için gereklidir. Kendinize duyduğunuz güveni tazeleyen ve gerek iş gerekse sosyal yaşantınızda başarılı olmanıza yardımcı olan Mutlaka Okumamız Gereken 7 Kişisel Gelişim Kitabı sizler için derledik.

Kişisel Gelişim Kitapları

Her Şey Seninle Başlar – Mümin Sekman

Her Şey Seninle Başlar, okuduğunuza değdiğini hissedeceğiniz ve etkilerini yaşantınızda göreceğiniz kitaplardan birisi. Mümin Sekman tarafından yazılmıştır. Kitap, başarısızlığın nedenlerinden bahsetmekte ve çözümlerini kendi içinizde bulmanıza yardımcı olmaktadır. Akıcı diliyle bir oturuşta bitireceğiniz Her Şey Seninle Başlar, hayatı çözümlemenize yardımcı olmaktadır. Hayatın sorunlarıyla baş etmenize yardımcı olacaktır. Başarmayı öğreten bu kitap, mutlaka okumanız gereken kitaplar arasında ilk sırada yer almaktadır.

Savaşçı – Doğan Cüceloğlu

Mutlaka Okumamız Gereken 7 Kişisel Gelişim Kitabı. Savaşçı, kendinizle barışma yolunda girdiğiniz savaşta, mutlak okumanız gereken bir kitaptır. Doğan Cüceloğlu tarafından yazılan kitabın 11 bölümü bulunmaktadır. Kendini arayış ile başlayan kitap, arayış ve farkına varma ile devam etmektedir. Hayat savaşına hazırlayacak bir rehber niteliğindebir kitaptır. Kendiniz olarak kalabilmenize yardımcı olacaktır.

Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır – Ahmet Şerif İzgören

Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır, en bilinen kişisel gelişim kitaplarından birisidir. Kitabın bu kadar popüler olmasının nedeni ise milyonları etkilemesidir. Kitabın en sevilen yönü ise 7’den 70’e geniş bir okuyucu kitlesine hitap etmesidir. Ahmet Şerif İzgören tarafından yazılmıştır. Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır kitabı, başarılı bir geleceğe sahip olabilmek için önemli dersler içermektedir.

Etkili İnsanların Yedi Alışkanlığı – Stephen R. Covey

Mutlaka Okumamız Gereken 7 Kişisel Gelişim Kitabı. Etkili İnsanların Yedi Alışkanlığı, Stephen R. Covey tarafından yazılmıştır. Kişisel gelişim kitabı kategorisinde mutlaka okumanız gereken kitaplar arasında ilk sıralarda yer alıyor. Hepimizin gıpta ile baktığı insanların başarı sırlarına değinen kitap, başarmanın inceliklerinden bahsetmektedir.

Kendi Kutup Yıldızı’nı Bul – Nüvide Gültunca Tulgar

Kendi Kutup Yıldızı’nı Bul, zorluklara karşı direnme gücünüzü arttıracak pusula niteliğindeki kitaplardan birisidir. Nüvide Gültunca Tulgar tarafından yazılan kitap, kendi gücünüzü keşfetmenize yardımcı olmaktadır. Ve bu güç ile tüm zorlukları yenebilecek farkındalığa sahip olmanızı sağlamaktadır. Farklı düşünürlerden alıntılar içeren kitap, baş ucu kitabı niteliğindedir.

Beden Dili – Joe Navarro

Mutlaka Okumamız Gereken 7 Kişisel Gelişim Kitabı. Beden Dili, eski FBI ajanı Joe Navarro tarafından yazılan bir kişisel gelişim kitabıdır. Yazar meslek hayatı boyunca edindiği tecrübeleri başarılı bir şekilde aktarmıştır. İnsanların beden dili de esasında bir iletişim yöntemidir. Beden dili hakkında bilgi sahibi olmak, karşınızdaki insanın duygularını ve düşüncelerinizi anlamak için oldukça önemlidir.

Pek çoğumuz karşımızdaki insanların beden diline bakarak üzgün ya da mutlu olduğunu anlayabiliriz. Beden Dili kitabı ise çok daha fazlasını vadetmektedir. Kitap beden dilini öğrenmenize ve hayatınıza uygulamanıza yardımcı olmaktadır.

Ferrari’sini Satan Bilge – Robin Sharma

Mutlaka Okumamız Gereken 7 Kişisel Gelişim Kitabı. Ferrari’sini Satan Bilge, pek çok kişi için kişisel gelişim kitabı denildiğinde ilk akla gelen kitaptır. Robin Sharma tarafından yazılan kitap, 3 milyondan fazla kişi tarafından okunmuş ve tüm dünyayı etkisi altına almıştır. Kişisel gelişim kitabı kategorisinin en önemli kitapları arasında gösterilen Ferrari’sini Satan Bilge. Hem özel hayatınızda hem de iş hayatınızda etkilerini görebileceğiniz bir kitaptır. Julian’ın yaşam serüvenine şahit olacağınız kişisel gelişim kitabı, unutamayacağınız kitaplardan birisi olmaya adaydır.

 

Kitap Okumanın Fayaları

En İyi Kişisel Gelişim Kitapları 2022 – 1memur