Mutsuzluk Nasıl Geçer

Mutsuzluk Nasıl Geçer? Yüzyıllardır, uzmanlar bizi neler mutlu edebilir sorusuna bir cevap arıyorlar. Belki de bizi mutsuz eden sebepler ve nedenler bilimsel olarak kanıtlanmışdır. Yorgunluğun, stresin ve yalnızlığın önde gelen sebepler olduğunu anlamak için dahi olmaya gerek yoktur. Şimdi Mutsuzluk Nasıl Geçer bunu förmülüne beraber bakalım.

Mutsuzluktan Kurtulmanız İçin Yapmanız Gerekenler

Mutsuzluktan Kurtulmanız İçin Yapmanız Gerekenler

Mutsuzluk Nasıl Geçer?  İşte, okulda hatta uzun bir sürede kendimizi mutsuz hissedebiliriz. Bunun aslında birçok farklı sebebi vardır. Canınız bir durumdan dolayı veya değer verdiğiniz bir kişi tarafından sıkılmış olabilir. Haliyle bu durumda sizi mutsuz yapacaktır. Fakat bu durumları uzun süre düşünerek kendinizi mutsuz etmenizin hiçbir olumlu sonucu yoktur. Bu durumun çoğu zaman sizin kontrolünüzde olmadığını da biliyoruz. Bunun için yapmanız gereken uzmanlar tarafından sunulan formül ve metodları uygulamaktır. Ayrı mutsuzluktan kurtulmak için bir çok düşünce yöntemleri vardır. Kendinizi mutsuz hissettiğiniz zamanlarda bu yöntemleri uygulayarak, bu durumdan kurtulabilirsiniz. İşte mutsuzluktan kurtulmanız için yapmanız gerekenler:

Mutsuz Olmanızın Nedenini Öğrenin

Mutsuz Olmanızın Nedenini Öğrenin

Mutsuzluk Nasıl Geçer? Mutsuz olmanıza çözüm arıyorsanız, ilk olarak nedenini bilmenizde fayda vardır. Belirlenemeyen bir sorunun çözümü kolay olmaz. Sizi mutsuz eden veya daima kafaya taktığınız o durumu bulun. Böyle bir durum olmadan da siz sebepsiz bir şekilde mutsuz oluyor olabilirsiniz. Fakat öncelikle varsa sebebini bulun. Sebebini öğrendikten sonra kendinize daha başarılı bir yol haritası çizebilirsiniz.

Yürüyüş Yapın

Yürüyüş Yapın

Temiz hava ve bol oksijen sizi rahatlatacaktır bir durumda yürüyüş yapmak size oldukça faydası sağlayacaktır. Özellikle parklarda, ormanlık alanlarda ve sahil kenarlarında yürüyüş yapmak size iyi gelecektir. Temiz hava ve bol oksijen zihninizi fazlası ile rahatlatır. Bu sayede daha sağlıklı düşünmenize ve mutsuzluktan kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Yürüyüş ve koşu, vücuttaki mutluluk hormonlarının salgılanmasına yardımcı olacaktır. Yürüyüş yaparken, aklınıza olumlu düşünceleri getirin. Yürüyüş sırasında olumsuz düşüncelerden kendinizi uzaklaştırın ve vücudunuzda kötü enerjileri atın. Yaklaşık 1 saat kadar hızlı bir tempoda yürümeniz, bu süreçte size yardımcı olacaktır.

İletişim Kurun

İletişim Kurun

Mutsuz olmanızdaki en büyük etkenler, kendinizi yalnız hissetmeniz ve içinizi dökmemenizdir. Bazen kendinizi çok kötü hissettiğiniz anlar mutlaka olacaktır. İşte o an arkadaşlarınızdan veya aile bireylerinizden yardım alabilirsiniz. Samimi olduğunuz arkadaşınızı arayın ve onunla sohbet edin. Eğer sorununuz özel değilse ona da anlatın. Burada yapmanız gereken, kendinizi iyi hissedene kadar içinizi dökmenizdir. Bu durum gerçekten işe yarıyor. Arkadaşına seni rahatsız eden sorundan bahset ve söylemek istediğiniz ne varsa dile getir. Kendi içinizde yalnız başınıza yaşadığınız durumları, arkadaşlarınıza aktararak rahatlayabilirsiniz.

Hobilerinize Zaman Ayırın

Hobilerinize Zaman Ayırın

Mutsuzluk Nasıl Geçer? Uğraşmaktan keyif aldığınız durumlar, sizin için mutluluk kaynağı olabilmektedir. Hobiler edinmek birçok uzman tarafından da önerilmektedir. Sizi mutlu eden ve yapmaktan keyif aldığınız hobiler edinin. Kötü hissetmenize neden olan düşünceleri, bazen unutmak zor gelebilir. Bunun için de kendinizi mutlu hissedeceğiniz işler ile zaman geçirin. Örneğin kitap okumak, futbol oynamak, yürümek, resim çizmek gibi birçok hobiniz olabilir. Bunları yaparak geçirdiğiniz zaman sizi mutlu edecektir hem de aklınızdaki o negatif düşüncelerden uzaklaştırcaktır.

Değerli ve Başarılı Bir İnsan Olduğunu Unutma

Değerli ve Başarılı Bir İnsan Olduğunu Unutma

Mutsuzluk Nasıl Geçer? Kendinizi mutsuz hissetmenizin en büyük nedeni, kendinizi değersiz hissetmeniz olabilir. Bunun altında yatan birçok sebep vardır. Yani kendinizi değersiz hissetmeniz için geçmişte yaşadığınız olaylar o anı tetikleyebilir. Veya daima çevrenizde size kötü enerji veren insanlar olabilir. Birçok kişi kendisini değersiz hissettiren durumların farkındadır. Bunları hayatınızdan uzaklaştırmak ve aklınızdan çıkarmamız gerekli. Sizin gerçekten mutsuz edeb neden ve sebepleri hayatınızda tutmanın hiçbir anlamı olmayacaktır. Bunlar bir anı veya bir arkadaş dahi olsa, sizin için en iyi olanı tercih etmeli yani onlardan uzaklaşmalısınız. Eski travmalardan ve yaşanan durumlardan kurtulmak kolay olmayabilir. Bunun için uzmanlardan yardım alabilirsiniz. Değerli kıymetli ve başarılı olduğunuzu siz bilin yeter mutsuz olmanıza asla izin vermeyin.

Günlük Tutun

Günlük Tutun

Mutsuzluk Nasıl Geçer? Birçok insan için yazı yazmak, hatta duygularını yazıya dökmek oldukça rahatlatıcı bir durumdur. Bunun için bir günlük tutabilir ve aklınızdan geçen her şeyi günlüğünüze yazabilirsiniz. Böyle olduğunda aklınızdaki o karmaşıklıktan kurtulup, çözüme bir adım daha yaklaşabilirsiniz. Aslında yazmak, sizi rahatlatır ve düşüncenizdeki o karmaşıklıktan kurtarır. Düşüncelerinin ve seni üzen durumların neler olduğunu daha iyi anlar, buna göre de çözümler üretebilirsin.

Alttaki makalelerimiz ilginizi çekebilir.

Mutluluk Uzakta Değil

Sevgi Huzur Mutluluk 

Pozitif Hayat