PVC Pencerelerin Maliyet ve Fayda Oranları

PVC Pencerelerin Maliyet ve Fayda Oranları Evinizin ya da iş yerinizin pencere ve çerçevelerini değiştirmek istiyorsunuz fakat size ne kadar bilmiyorsunuz? O halde biz size bu konuda kısaca bilgi verelim. Öncelikle, pencere değişiminde maliyeti arttıran ya da azaltan en önemli faktör malzemenin kalite oranıdır.

 • 1.ci sınıf pencere profilleri et kalınlığı 3.mm.
 • 2.ci sınıf pencere profilleri et kalınlığı 2.40 mm.
 • 3.cü Sınıf yani ekonomik pencere profilleri 2.mm et kalınlığına sahiptir.
 • 4.cü seçenek ise beyaz pvc üzerine giydirilen renkli kaplamalardır. Renkli kaplama olan ürünler düz beyaz ürünlere göre daha pahalıdır.

Daha sonra tek cam, çift cam montaj ve aksesuar ücretleri fiyatları belirleyen etkenlerdir. PVC pencere fiyatlarına bakıldığında; en pahalı olan renkli kaplama ürünleridir. En ucuz maliyetli olanlar ise 3.cü Sınıf yani ekonomik pencere profilleridir.

PVC Kapılar PVC kapı seçenekleri de tıpkı pencereler de olduğu gibidir. Eğer hedefiniz ekonomik ve uzuz maliyet ise ise? 3.cü Sınıf yani ekonomik pencere profilleri 2.mm et kalınlığına sahip ürünlerdir. En geniş renk ve desen seçeneğine sahip olan plastikler yaklaşık uzun yıllar kullanım garantisi vermektedir. Kullanımı ve bakımı kolaydır. Görüntü açısından göz zevkine hitap eder. Şık tasarımlı pencere ve kapı yaptırmak istiyorsanız, önerimiz kaplama yapılan kapı ve pencereler olacaktır. Bu kaplamalar çoğu yerde kullanıldığı gibi klasik ve özgün bir görünüm sağlar. Bunun yanı sıra mükemmel bir yalıtım sağlayacaktır. Dayanıklı ürün istiyorsanız Pvc kapı ve pencereler asla paslanmaz, bozulmaz, kir tutmaz ve uzun ömürlüdür.

PVC Kapı ve Pencere Yaptırmanın Faydaları Kapı ve pencereler evlerin ve iş yerlerinin en önemli bölümüdür. Bunun en büyük sebebi ise sağladığı faydalardır. Bu faydalara şöyle bir göz atmak gerekirse;

 • Temizlemesi kolaydır.
 • Hiçbir şekilde boya gerektirmez.
 • Canlı renkler ve desen seçenekleri ile uyum yakalanabilir.
 • Çürümez ve paslanmazlar
 • Çözülme ve bükülme olmaz, su geçirmezler.
 • Yanmalara karşı dirençlidir ve yalıtım özellikleri vardır.
 • Tüm bunların yanı sıra kullanımı kolay, ucuz maliyetli, kolay kuruluma sahiptirler.

Ortalama bir hesap yaparsak, pencere montajı yapımında en önemli kısım ürünün kalite derecesidir. Geriye kalan işçilik ve nakliye ücretleridir.

Fiyat: Bütçem için hangi profiller?​

PVC Pencerelerin Maliyet ve Fayda Oranları PVC, pencere profilleri için çeşitli olası malzemelerin en ucuzudur. Ve bu kaliteden ödün vermeden. PVC mükemmel yalıtım değerlerine sahiptir ve doğrudan istediğiniz renkte sipariş edebilirsiniz. Bu, fazladan yalıtım veya boya için PVC’den herhangi bir ücret talep etmenize gerek olmadığı anlamına gelir. Kaplama pencere profilleri beyaz PVC’den biraz daha pahalıdır, ancak biraz daha iyi bir yalıtım değerine sahiptir.

PVC Pencerelerin Maliyet ve Fayda Oranları Ahşap rengin sıcak görünümünden hoşlanıyor musunuz? PVC’nin faydalarını mı istiyorsunuz? Bu mümkün! Piyasada ahşap görünümlü PVC pencereler var. Bunlar bugün gerçek ahşaptan ayırt edilemez.

PVC Pencerelerin Maliyet ve Fayda Oranları Bütçenize uygun her türden pvc kapı ve pencere mümkündür. Bu fiyat farkının en önemli detayı ise et kalınlığıdır. Kalınlığı ince olan profil daha ucuz kalın olan profilin fiyatı biraz daha yüksektir.

PVC Pencere Fiyatları​

Metre tül nedir? PVC Pencere Fiyatı Nasıl Hesaplanır?

Türkiye’de PVC pencere satışı yapan firmalar, bir sektör standardı olan metre tül (m.tül) tanımı üzerinden hesaplama yaparlar. Metre tül bir doğramayı oluşturan tüm ana profillerin (Kasa, Pencere Kanadı, Kapı Kanadı, Orta Kayıt, Pervaz) ölçülerini içeren hesaplama birimidir. Doğrama birim fiyatı hesaplanırken metre tül olarak hesaplanan ana profillere;

Aksesuarlar (Tek Açılım, Çift Açılım, Kilitli Kapı, Wc kapısı, Çocuk kilidi vb.) Cam (Isıcam Klasik, Isıcam Sinerji v.b.) Mermer Montaj eklenerek nihai fiyata ulaşılır.

Örnek Brüt PVC Pencere Metrajı Hesaplama
WinLIFE Maestro (70 mm) serisinden 1300 mm x 1300 mm ebatlarındaki sol tarafı sabit, sağ tarafı Çift Açılımlı PVC pencerenin brüt metretül fiyat hesabı yer almaktadır.

Yorum yapın