En Uygun Kredi Veren Bankalar

En Uygun Kredi Veren Bankalar Birçoğumuz güzel bir yaşam ister. Stresten uzak ve yaşam kaygısı olmadan yaşamak isteriz. Bunun için iyi bir işimizin ve gelirimizin olması gerekiyor. Kendimize uygun evler, arabalar almak istiyoruz. Ancak bazılarımızın geliri buna uygun olmayabiliyor. Ev ve araba alamamak ise bizleri strese, sıkıntıya iten şeylerdir. Bu yüzden çok daha fazla kazanacağımız işlere yönelebiliyoruz. Aslında bu beraberinde birçok sorunu getiriyor. Bu yazımızda En Uygun Kredi Veren Bankalar konusunu beraber inceleyip analiz edeceğiz.

Hayata Dair Doğru Adımlar

Binlerce genç okul hayatında, üniversiteye başlamadan önce kendine tercihler belirliyor. Bu süreçte çoğu kişi sevdiği iş yerine, konforlu bir hayat yaşayacağı meslekler seçiyor. Bu da kalitesiz hizmetlere neden oluyor. Yani öğretmen özelliği taşıyan birinin mühendislik yapması, o işi hakkıyla yapmamasına neden olabilir. Bunun sonucunda niteliksiz işler ortaya çıkabilir. Bunu yanında daha çok gelir elde edileceği düşünülen mesleklere yönelimim olması ciddi yığılmalara yol açabilir. Bu da gerçekten o işi hakkıyla yapabilecek insanların yolunu kapatmaya neden olur. Bu yüzden istediklerimize sahip olamıyorsak ve bunlara gerçekten ihtiyaç duyuyorsak bankaların bizlere bu yönde çok katkısı olabilir.

Kredi Veren Bankalar Hangileri?

En Uygun Kredi Veren Bankalar Bilindiği üzere bankalar hem bizler için hem yatırım hem de kazanç alanları sağlar. Bankalar geçmişten günümüze kadar, dönemde önemli bir yere sahip olmuştur. Her ülkenin kendine ait bankaları bulunuyor. Bunların en temeli merkez bankalarıdır. Bu bankalar ülkenin sermayesini kontrol eden ve koruyan bankalardır. Bu bankalar sayesinde ülke ekonomisinin yönetimi sağlanır ve kalkındırılması için çeşitli önlemler alır. Ülkenin geçiminden sorumlu olan merkez bankaları, sadece ülke ekonomisi ile ilgilenmez. Aynı zamanda uluslar arası ekonomi ile de ilgilenir. Çünkü ülkelerin birbirleri ile ticaret halindedirler. Hem ithalat hem de ihracat yapılırken ekonomik koşullar büyük önem arz eder. Çünkü bu alışverişler ülkelerin para birimleri ile yapılmaktadır.
Her ülkenin de para birimi aynı olmayabiliyor. Bu devrede merkez bankaları söz hakkına sahip olmaktadırlar. Merkez bankaları bu gibi durumlarda müdahalede bulunur ve olayı kontrol eder. Dış ticareti kontrol altında tutup bunları belgeler halinde getirir. Aynı zamanda merkez bankalar döviz ve kurdan da sorumludur. Ülkedeki paranın değerini dünya çapında değerli hale getirmelidir. Aksi taktirde mali krizler yaşanabilir. Bunun için her zaman denetleyici konumda olmalıdır. Çünkü bütün ülkedeki gelir dağılımından sorumludur. Ülkedeki insanlar mağdur olmamalıdır. Vatandaşlar en refah şekilde, ekonomik sıkıntılar yaşamadan hayatını sürdürmelidir.

 

Kredi Koşulları Nelerdir?

 

Kredi Koşulları Nelerdir?

Merkez bankası haricinde her ülkenin kurumsal şirketleri de bulunuyor. Bu bankalar yatırım yapmamıza ve ihtiyaç anında kredi almamıza yardımcı oluyorlar. Bu kredileri şu şekilde sıralayabiliriz.

 • Ev kredisi
 • Taşıt kredisi
 • Bayram kredisi
 • Evlilik kredisi
 • Esnaf kredisi
 • İpotekli ihtiyaç kredisi
 • Öğrenci kredisi

En Uygun Kredi Veren Bankalar Bu krediler aslında bizlere çok kolaylık sağlayabilir. Bir anda alamayacağımız ev veya arabaları kredi desteği ile alabiliriz. Krediler sayesinde yüklü borçlar altında kalmadan belirli aralıklarla belirli aylarda geri ödemeler yapabiliriz. Bu da hem insanların stresten uzak hem de kaliteli bir yaşam sürmesine olanak sağlayabiliyor. Ancak alacağınız kredileri nerede kullanacağınız da önemlidir. Önemsiz işler için kredi çekilmesi durumunda kişi sıkıntıya düşebilir. Eğer bir iş kurmak isterseniz veya yatırıma başvuruyorsanız kredi çekmek akıllıca olabilir. Çok acil olmayan işler için kredi başvurusu yapılmamalıdır. Hem sizleri sıkıntıya düşürebilir hem de geri dönüşü olmayabilir. Aldığınız krediyi iptal etmek gibi bir durumunuz olmayabilir.

En Uygun Krediler Veren Bankaların Sıralamaları ve Faiz Oranları

Ülkemizde bilindiği üzere onlarca banka şirketi bulunuyor. Şirketlerin her birinin farklı kredi miktarı ve faiz oranı bulunmakta.

Bankaların kredi miktarlarını ve faiz oranlarını şöyle sıralayabiliriz:

 • Garanti BBVA verdiği kredi tutarı 50.000 lira, 36 ay vade, aylık taksit 2.085, faiz oranı %1,99, toplam geri ödeme ise 75.343,84 şeklindedir.
 • ING verdiği kredi tutarı 20.000 lira ve 3 ay ertelemelidir. 12 vade, aylık taksit 1.873,58 lira, faiz oranı %1,54, toplam geri ödeme 22.582,96 lira şeklindedir.
 • AKBANK verdiği ihtiyaç kredisi 10.000 lira, 36 ay vade, aylık taksit 451,50 lira, faiz oranı %2,42, toplam ödeme 16.304 lira şeklindedir.
 • Ziraat Bankasının verdiği ihtiyaç kredisi 10.000 lira, 36 ay vade, aylık taksit 389,56 lira, faiz oranı %1,63, toplam geri ödemesi 14.074,16 liradır.
 • Yapı Kredi verdiği ihtiyaç kredisi 10.000 lira şeklindedir. 36 aylık vadesi bulunuyor, aylık taksit 446,63 lira, faiz oranı %2,36, toplam geri ödemesi 16.128,68 lira şeklindedir.
 • QNB Finansbank verdiği ihtiyaç kredisi 10.000 lira, 36 aylık vadesi bulunuyor. Aylık taksit 424,25 lira, faiz oranı %2,08, geri ödeme toplam olarak 15.323 lira şeklindedir.
 • İş Bankası verdiği ihtiyaç kredi miktarı 10.000 lira, 36 aylık vadesi bulunuyor. Aylık taksit ödemesi 398,66 lira, faiz oranı %1,75, toplam geri ödeme miktarı da 14.401,76 lira şeklindedir.
 • TEB verdiği ihtiyaç kredisinin miktarı 10.000 lira, 36 aylık vadesi vardır. Aylık taksit miktarı 438,57 lira şeklindedir. Faiz oranı ise %2,26, toplam geri ödenecek tutar 15.838,52 lira şeklindedir.
 1. Garanti BBVA
 2. ING
 3. Akbank
 4. Ziraat Bankası
 5. Yapı Kredi
 6. QNB Finansbank
 7. İş Bankası
 8. TEB

 

Kredi Verme İhtimali Fazla Olan Bankalar

En Uygun Kredi Veren Bankalar Yukarıda bankaların verdikleri krediler hakkındaki oranlar görülüyor. Bunları yorumlayacak olacaksak büyük farklar en uygun krediyi Ziraat Bankası vermektedir. Hem uzun vadesi hem de düşük faiz oranı bulunuyor. Ancak verdiği kredi miktarı herkes için uygun olmayabilir. Kimi insana yeterli gelirken kimi insana yeterli gelmeyebilir. Eğer bu miktar sizlere uygun geliyorsa başvuracağınız en uygun banka Ziraat Bankası olmalıdır. Ayrıca aylık taksit oranı da diğer bankalara göre en düşük olanıdır. Ancak bu kredi bana yetmez derseniz AKBANK veya ING bankalarına başvuru yapabilirsiniz. Ama her iki bankada bazı sıkıntılar var. ING bankasında faiz oranı daha düşük olsa da verdiği kredi miktarı daha az ve aylık vade süresi kısadır. AKBANK ise faiz oranı daha yüksektir. Bunun için size en uygun olanı seçmeniz gerekiyor. AKBANK 10.000 lira verdiği krediye en çok faiz uygulan bankalar arasına girmiştir. En düşük faiz oranlı banka ise büyük farkla Ziraat Bankasıdır. ING bankası 12 ay vade süresi verirken diğer tüm bankalar 36 aylık vade süresi vermektedirler.

 

Kredi Almak İçin Neler Yapılmalı?

 

Kredi Almak İçin Neler Yapılmalı?

En Uygun Kredi Veren Bankalar Yukarıdaki oranları inceleyerek kendi kredi ihtiyacınıza göre seçim yapabilirsiniz. Aylık olarak kazancınıza göre ve iş garantinizin yıllar içinde ne kadar süre devam edeceğine dikkat etmeniz gerekiyor. Eğer düşük maaş alınıyorsa buna göre uzun vadeli ve aylık taksit oranının düşük olmasına önem verilmelidir. Alacağınız kredinin de ilerleyen zamanlarda sizi zorlamaması gereken şekilde alınmalıdır. Kredi aldıktan sonra bunu iptal etme durumu söz konusu değildir. En Uygun Kredi Veren Bankalar konusunu bu yüzden bunu iyice düşünüp kararlaştırmanız lazım. Ancak aylık kazancı yüksek bir işe sahipseniz yüksek kredili bankalara başvurabilirsiniz. Garantili bir işiniz ve yüksek kazançlar elde edebiliyorsanız? Yüksek kredi veren bankalara başvuru yapabilirsiniz. Ancak çok ihtiyacınız yoksa daha düşük kredi veren bankalara da başvurunuzu iletebilirsiniz. İlerleyen zamanda eğer kredinizi tamamen kapatacak kadar bir birikiminiz varsa ! Bunu tek seferde yatırabilirsiniz. Bu sizin için de avantajlı olacaktır. Çünkü faizle birlikte aldığınız kredi borcu da artmaktadır. (Faizsiz Krediler)En erken şekilde ödemeniz sizin için daha karlı olacaktır.

Yorum yapın