Kendini Tanıma 2022

Kendini Tanıma Bireylerin yaşantısında kendi düşünce ve görüşlerini ifade etmesi sonucunda karşı taraftaki oluşan düşüncelerin verdiği izlenimdir. Kişi kendisini ifade ederken kullandığı kelimeler ile düşüncelerini yansıtma yolu ile kendini tanıtmış olur. Kendini Tanıma Yolları Aslında insanlar iki farklı yol ile kendini başkalarına yansıtabilirler. İlk olarak düşünce yani kelimeler yardımı ile kurulan diyaloglardır. Seçtiğiniz kelimeler sayesinde insanlar sizleri daha rahat tanımaktadır. Yani kullandığınız kelimeleri seçerken çok dikkatli olmalısınız. Belki de söyleyeceğiniz bir cümle sayesinde karşı taraftaki izlenimi oluşturacaksınız.

Kendini Tanı !

Kendini Tanıma ve Geliştirme Yaşamınız boyunca kendinizi geliştirmekten asla vazgeçmeyin. İnsanlar kendilerini tanıtırken kullandıkları diğer bir yöntem ise beden dilleridir. Sohbet esnasında kullandığınız jest ve mimikler sayesinde kendinizi daha rahat bir şekilde tanıtırız. Kendinizi tanıtırken dikkat etmeniz gereken kurallar var. Yaşadığınız yaşam tarzı üzerinden cümle kurmak, tecrübelerinize dayalı konuşmak ve karşı tarafın anlayabileceği bir diyalog oluşturmanız gerekmektedir. (Kendini Tanıma Nedir Örnekler ve Teoriler) Psikolojide kendini tanıma şöyle ifade edilir ‘kişinin kendisi hakkında sahip olduğu en gerçek bilgidir’.

Kendini Tanıtma

Önemli diğer husus ise kendinizi tanımak yani benliğinizi keşif etmektir. Zira kendinizi tanıtmanız için öncelikle kendinizi tanımanız gerekmektedir. Uygun ölçülerde kendinizi sevmeniz kendinizi tanımanız noktasında size yardımcı olacaktır. Kendi özelliklerinizi bilmeniz kendinizi tanımanız hayattaki hedeflerinizin belirlenmesinde çok önemlidir. Yapabileceğiniz temel yapı taşları doğrultusun da hayatınıza yön vermeniz belki de ilerde yaşayacağınız sorunların önüne geçecektir. Birçok birey kendini ifade etme konusunda tecrübesizdir. Yaşantısına karakterini yansıtmış bireyler bu sorunu yaşamamaktadır. Üstelik yaşam kalitesini arttıran en önemli etken şudur. Bir bireyin özgürce kendini keşf etmesi ve kazandığı deneyimleri yaşantısında uygulamasıdır. Kenidiniz tanıyın kim olduğunuzu bilin mutlu olmak sizinde en doğal hakkınız.

Kendini Tanıma Testi

Bazılarınız merak ediyor olabilir, öz farkındalık nedir ve neden önemlidir? Diğerleri Kendini Tanımanın Faydalarını zaten anlayabilir ve bu yüzden buradasınız. Kendini daha iyitanımana yardımcı olacak bir test bulmak istiyorsun. Ücretsiz öz farkındalık testine geçmek istiyorsanız, doğrudan bu link ile erişebilirsiniz. Sadece bilinçli değerlendirmenize yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda tamamen ücretsizdir ve sonuçlarınızı almanız için hiçbir şey gerektirmez.