Pvc Pencere Teknik Özellikleri

Pvc Pencere Teknik Özellikleri Pvc pencereler, Avrupa ülkelerinde üç ayrı standart ölçüsünde tanımlanmışlardır. A, B ve C sınıfları olarak bilinen bu üç ayrı sınıfta A sınıfı profil genişliği olarak min.58 mm en az üç odacığa sahip olmalı ve et kalınlığı min. 2.8 mm olmalıdır. B sınıfı pvc’lerde de aynı ölçüler geçerliliğini devam ettirirken et kalınlığı min 2,5 mm olması gerekmektedir. Son olarak c sınıfı pvc’lerde belirlenmiş olan herhangi bir değer bulunmamaktadır. Ülkemiz sınırlarında A ve B sınıfında olan pvc sistemleri geçerlidir. Bir pvc pencere standartlara ve teknik değerlere uygunsa o pvc pencere gayet kaliteli ve sağlamdır. Pvc Pencere Teknik Özellikleri bilinmeden pvc alınması doğru değildir. Şimdi bu teknik özelliklere bir bakalım!

İlk olarak pvc pencerelerin yapımında dünya gaz ve petrol rezervlerinin yalnızca %1’i kullanılmaktadır. Pvc pencerelerin temel bileşeni kaya tuzundan elde edilmekte olan klor ve ham petroldür. Bu iki temel bileşen malzemenin %43’lük bir kısmını kapsamaktadır.

Pvc Hizmet Süresi

Pvc Pencere Teknik Özellikleri Yeni olan bir pvc pencere’nin bilinen hizmet süresi 50 yıldır. Pvc granül üretim sırasında kullanılanılarak geri dönüştürüp en az yedi defa olmak üzere pencere yapımında kullanılmaktadır. Pvc pencerelerde eko denge ve eko verimlilik sınıflarında en üstte yer almaktadır.

Yorum yapın