PVC Pencerede Isı Yalıtımı

PVC Pencerede Isı Yalıtımı PVC pencere konusunda önemli bir detayı sizlerle paylaşalım. Pencere malzemesinin ısı yalıtımı yapabiliyor olması gerçekten harika bir avantajdır. Montajdan önce alt tabana mermer döşenmesi sağlıklı olur. Dışarıdaki çıkıntı ve içeride radyatörünüzün üzerini örtecek şekilde konan mermer 3 cm kalınlığında olmalıdır. Çünkü bu mermer perdelerinizin is tutmasını engelleyecektir. Ayrıca pencerenizin önüne tercihe bağlı çiçek saksı vs koyarak avantaja çevirebilirsiniz.

 

Montaj Kolaylığı ve Isı Yalıtımı​

 

Montaj Kolaylığı ve Isı Yalıtımı​

PVC Pencerede Isı Yalıtımı PVC pencere hafif olduğu kadar montajı da kolaydır. Çünkü altına döşenen mermer pencereye düzgün bir zemin olanağı tanımaktadır. Bunun yanı sıra pencereyi gönyesinde monte edebilmektedir. İşlem kısa sürede bittikten sonra artık ısı yalıtımı sağlanmış demektir. Isı yalıtımının tam olarak sağlanabilmesi için, altındaki mermerin dış ile içerisi arasında ısı köprüsü yapacak şekilde dekoratif olmasıdır. Yalnız kış aylarında değil, yaz aylarında da ısı yalıtımı önemlidir. Güneş ışınları pencerenin camından kolaylıkla geçer. Bu durumda eviniz ısınacaktır. Fakat bunu önlemenin yolu mevcuttur. Pencerenize dışarıdan gölge yapacak panjurlar işinizi görecektir. Panjurlar güneş ışınlarının pencerenize direk olarak temasını engeller. Bu sayede içerisi aydınlık olurken, sıcak havanın içeri girmesini de engelleyecektir.

 

Pencerelerde Isı Yalıtımı Sağlamak

 

Pencerelerde Isı Yalıtımı Sağlamak için​

PVC yapıldıktan kısa bir süre sonra duvar ve mermer bağlantıları arasında çatlaklar oluşmaya başlayabilir. Bunun içinde, silikonlaması ya da akrilik mastik sürülmelidir. PVC Pencerede Isı Yalıtımı Pencereler, iç duvarlara ne kadar yakın olur ise o kadar iyidir. Eğer evinizde radyatör varsa ve ısıyı buradan sağlıyorsanız asla üzerini kapatmayın. Alta konan mermer yalnızca pencere için düz bir alan oluşturmaktadır. Eğer radyatörlerden çıkan hava camlara sürtünerek tavana ulaşırsa ısı yalıtımı daha kolay olacaktır.

PVC Pencerede Isı Yalıtımı Isı yalıtımı yaptırmak isteyenlerin harcadığı paranın geri dönüşü önemlidir. PVC Kapı ve pencere yaptırırken dikkat etmelisiniz. Perdelerinizin islenmesinden ve kararmasından korkmayın. Evinizin teknik şekline göre ısı yalıtımı yaptırırsanız 60 derece kalorifer yaktığınızda bu sıcaklıktan perdeleriniz is tutmaz. Ama yalıtımda maliyeti ucuza getirip 60 derecelik sıcaklığı geçtiğiniz zaman durum değişir. Bu durumda istenmeyen perde islenme ve kararmaları meydana gelecektir. Toplu halde ısı yalıtımı yapılan binalarda bu durum çokça görülmektedir.

 

PVC izolasyon nedir?

PVC izolasyon nedir? Arasındaki ilişki nedir? PVC, günlük hayatımızın vazgeçilmez kimyasal maddeleri arasında yer alan ve yoğun bir kullanım alanına sahip olan maddedir.

İzalasyon nedir ? kalitesini yıllar boyu sürdürmesi için üretilen, ve yapıya sonradan kazandırılan dış cephe özelliğidir. İzolasyonun faydası yapılarda küf ve mantar oluşumunu engellemek, yapının terlemesini ve uzun süre sağlıklı kalmasını sağlamaktır.

İzalasyon %100 ısı ve ses yalıtımı sağlar. İzolasyon yapılarda boyanın altına astar olarak çekilir. izolasyon sonrası yapılarınızın rengi ve görüntüsü değişmez yapılan izalasyon boyanın altında kalır.

Yorum yapın