PVC Zemin Kaplama

PVC Zemin Kaplama Polivinil klorür adlı malzemeden imal edilen PVC Zemin Kaplama oldukça sağlam ve uzun ömürlü bir malzemedir.

PVC Zemin Kaplama Hakkında Bilgi

Sert ve plastik bir malzemedir petrol ürünüdür. Hazırlanırken çeşitli kimyasal işlemler ile zemin için uygun elastikiyet kazandıran işlemlerden geçirilir. PVC kaplamalar son zamanlarda sıklıkla tercih edilmektedir. Bu durum söz konusu yapı malzemesinin üst düzeyde bir performansı ortaya koymasından kaynaklanır. Böylece PVC zemin kaplamalara olan ilgi de artış göstermiştir.
 
Günümüz koşullarında PVC Zemin KaplamaFiyatları farklı fiyat seçenekleri halinde karşımıza çıkmaktadır. PVC zemin kaplamaların yoğun bir şekilde ilgi görmesi, talebin artış göstermesi, fiyatlara da doğrudan etki ediyor. PVC zemin kaplama uygulaması yaptıracaksanız kapsamlı bir fiyat araştırması yapmanız önerilir. PVC Zemin Kaplama Fiyatı konusunda her zaman detaylı bir araştırma yapın. Bu araştırmayı yaparken ürünün kalitesine dikkat etmeniz gerekiyor.
 
PVC Zemin Kaplamalar kolay temizlenmekte ve zor aşınmaktadır. Kullanılacak alanın dekorasyon konseptine uygun olan mat, yarı mat ve parlak döşeme çeşitleri üretiliyor. İstenirse ahşap görüntüsünde olanlar çeşitli ağaç renkleri ve dokularında üretilmektedir. Ya da farklı bir görünümde yapılabilmektedir çok sayıda çeşidi bulunmaktadır. Pvc Zemin kaplamalar gerçekten evlerinize üst düzeyde bir performans sağlar. Özellikle son zamanlarda PVC Zemin Kaplama m2 Fiyatları da bütçe dostu bir şekilde oluşmaktadır. Bu da PVC uygulamalarına olan ilgiyi arttırmaktadır.
 
Evler dışında kullanılmasının sebebi, kalabalık ve ayakkabı ile basılan alanlarda bile dayanıklı olması ve bozulmamasıdır. Özellikle bürolar, spor salonları ve hastaneler için uygundur. Fiyatları da uygun olduğu için hızlı bir ürün talebi olmaktadır. Günümüz itibariyle zemin kaplamaların pek çok alanda karşımıza çıktığı bilinmektedir. PVC Zemin Kaplama dekorasyon ve işçilik konusunda üst seviyede bir performansı sunar.
PVC Zemin Kaplama Fiyatları
 

PVC Zemin Kaplama Fiyatları

 
Fiyat uygunluğu ile PVC zemin kaplama çeşitleri kullanıcıları memnun etmektedir. Özellikle büyük alanların kaplanmasında, kamu binalarında bu yüzden sıklıkla tercih edilmektedir. PVC zemin kaplaması yaptıracaksanız mutlaka detaylı bir fiyat analizi öneriyoruz. Ürün için yapacağınız kapsamlı fiyat araştırması bütçe konusunda size fayda sağlayacaktır. Bu sayede aradığınız kalite standartlarında bir ürünü çok uygun fiyat aralığında yaptırabilirsiniz!
 
Pvc Zemin Kaplamalar uzun ömürlüdür, kolay kolay renk değişimi ya da yıpranma olmamaktadır. Malzeme ve iş gücü kaybına sebep olmaz. Özellikle PVC kaplama fiyatları, uygulamanın özelliğine ve niteliğine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Bundan dolayıdır ki zemin kaplaması yaptırmadan önce kapsalı bir fiyat araştırmasının yapılması her zaman önerilmektedir. Fiyat araştırmasının genellikle m2 fiyatları üzerinden şekillendiği de bilinmektedir.
 

PVC Zemin Kaplama m2 Fiyatları

 
Diğer malzemeler nazaran PVC zemin kaplama ürünleri biraz daha uygun fiyat aralığı ile karşımıza çıkar. Farklı kalitelerde üretilmiş bir çok zemin kaplama ürünü bulunmaktadır. Fiyat için bu yüzden tam kesin ve standart bir rakam vermek olanaksızdır. PVC zemin kaplama m2 fiyatları farklı nedenlerden kaynaklı olarak değişiklik gösterir. Zira bu tarz uygulamalar için harcanacak iş gücü ve malzemenin miktarı fiyat üzerinde doğrudan etki eder.
Zemin kaplanmadan önce bir uzman bir elemanın gelip kesin ölçü alması en doğrusudur. Çünkü malzemenin döşeneceği yönü ve eklentileri tam olarak konu hakkında bilgi sahibi olmayan kişiler yapamaz. En iyi ve en ekonomik PVC Zemin Kaplama kullanımı ancak bu şekilde sağlanır. Bu noktada yine ayrıntılı bir fiyat araştırması size zemin kaplama konusunda ayrıcalıklı fırsatlar sunacaktır.
 
PVC Zemin Kaplama Fiyatları kaplayacağı alanın büyüklüğüne ve kullanılan malzemeye göre değişmektedir. PVC levhalar farklı kalınlıklarda satın alınabilir. Ayrıca mevcut döşeme üzerine yerleştirilebilir veya tek kaplama olarak döşenebilir.
 
PVC zemin kaplamanın maliyeti, kaplamanız gereken alanın boyutuna, kalınlığına, derzli veya derzsiz olarak isteyip istemediğinize bağlıdır. Pvc Zemin Kaplama m2 Fiyatları Derzsiz en ucuz tip metrekare (m2) başına 25-30 $ civarındadır. Daha kalın parçalar için daha fazla maliyet söz konusudur. 1 mm kalınlığındaki parçalar için m2 başına 48 $ ve 2 mm kalınlığındaki parçalar için m2 başına 72 $.
 
PVC Zemin Kaplama Fiyatları PVC’nin kalitesine göre de değişim gösterir. Metrekaresi 3-10$ arasında değişebilmektedir maliyeti, kurulumun kalitesine ve türüne bağlı olacaktır.
 

Hastane PVC Zemin Kaplama

 
Hastanelerin temizliği hayati önem taşır ve bu konuda hassas olunmalıdır. PVC Zemin Kaplama uygulamaları hastanelerde olumlu sonuçlar verir ve tercih sebebidir. Çok sayıda hasta, hasta yakını ve ziyaretçi, bir taraftan da hasta bakıcılar, hemşire ve doktorlar ile insanın ayakları ile aşınmaktadır. Diğer taraftan da keskin antiseptik maddeler ile temizlenmek zorundadır. Zemin kaplamalar sadece hastanelerde değil geniş bir kapsamda kullanılan özel uygulamadır.
 
Hastanelerin koridorları insan toplulukları ile dolup taşar. Yer değişmesi gereken sağlık üniteleri, sedye ve tekerlekli sandalyeler tarafından da zemin etkilere maruz kalır. Tüm aşınmalar mikropların üreyebileceği alanlar oluşturabilir. Bu da hastanelerde kesinlikle istenmeyen bir durumdur. O yüzden PVC Zemin Kaplaması tercihi en doğru karardır. Antiseptik temizleyicilere uygun alanların yaratılması yönünden seçilmektedir. Bu durum Hastane PVC Zemin Kaplama uygulaması için de geçerliliğini korumaktadır.
 
Zemin Kaplama Pvc

PVC Zemin Kaplama Nerelerde Uygulanabilir?

 
Günümüz koşullarında PVC zemin kaplamaları gündeme geldiği zaman karşımıza çok sayıda farklı kullanım alanı çıkar. Yaşam alanlarının konforlu ve güvenli bir şekilde hizmet sunması konusunda iddialı bir konumda yer alır.PVC Zemin Kaplamalar aynı zamanda uzun ömürlü bir kullanım özelliğine de sahiptir. Bundan dolayı son zamanlarda bu tarz uygulamalar pek çok farklı alanda karşımıza çıkmaktadır. PVC Zemin Kaplamalar, güzel ve dayanıklı bir zemin oluşturmanın mükemmel bir yoludur. Ucuz ve montajı kolaydır çok çeşitli renklerde gelirler. PVC zemin kaplamaları tüm mekanlar için mükemmel bir çözümdür. Ucuzdurlar, kurulumu kolaydır, uzun ömürlüdürler. Mutfak zemini veya banyo zemini olarak bile kullanabilirsiniz. PVC Döşeme, ticari kullanım için en popüler döşeme türüdür. 
 
İşte PVC Zemin Kaplama uygulamalarının başarılı bir şekilde kullanıldığı alanlar:
 • Hastane, eczane, sağlık kuruluşları
 • Spor tesisleri
 • Kreş, anaokulu, dershane ve her türlü eğitim merkezi
 • Ticaret merkezi ve AVM
 • Büro ve işyerleri
 • Konaklama tesisleri, oteller
 • Yemekhaneler
 • Büyük sergi ve fuar alanları
 • Fitness ve spor salonları
 • SPA, masaj salonu gibi alanlar
 
Hepsinde dayanıklılığı ve kolay temizlenebilme özelliği ile öne çıkan PVC Zemin Kaplama seçilebilir. Böylece uzun yıllar yaşayacak bir zemin elde edilmiş olur. Bu noktada bu tarz zemin kaplamaların profesyoneller tarafından uygulanması da şarttır.

PVC Zemin Kaplama Nasıl Yapılır?

 
İstenilen PVC zemin kaplama çok kısa sürede yapılabilmektedir. Üstelik çevreye aşırı miktarda toz ve kir bulaşması olmamaktadır, moloz çıkmamaktadır. İş akışını aksatmadan döşeme gerçekleştirilir ve iş günü kaybına sebep olmaz.
Öncelikle hassas bir şekilde ölçü alınıp mastar ile maket bıçağı kullanılarak kaplamanın kesimi gerçekleştirilir. Sonrasında uygulanacak alt zemine yapıştırıcı mala ile uygulanır ve zemine ürün yapıştırılır. Rulo yapıştırıcılarla da uygulanabilir. Kendinden yapışanları da imal edilmektedir. Kısa bir süre sonra zemin kullanıma hazırdır.

PVC Zemin Kaplama Neme Dayanıklı mı?

Plastik ana malzemeli olan PVC Zemin Kaplama neme karşı dayanıklıdır. Gözeneksiz üst yapıları geçirgen değildir. Bu sayede nemi emmez. Suya karşı dayanıklılığı bundan gelmektedir. Islanması durumunda parke gibi suyu çekip şişme yapmaz. Bu en büyük avantajlarından birisidir. Bu yüzden SPA ve masaj salonları için de ideal bir malzeme olarak PVC Zemin Kaplama seçilmektedir
. Büzülme ve bükülme yoktur. Toksik değildir, geri dönüştürülebilir, kolay çatlama ve kırılma yapmaz, ısı yalıtım özelliği sunar, yangın hasarlarına karşı dayanıklıdır.
 

PVC Zemin Kaplama Nasıl Temizlenir?

Gözeneksiz bir yapısı olan PVC Zemin Kaplama çok kolay temizlenir. Üzerindeki toz ve kuru kalıntılar elektrikli süpürge ile kolayca alınabilir. Eğer çok kişi tarafından kullanılmayan bir alan ise çok sık temizlik istemez. Kuru temizlik sonrası silebilirsiniz. Su, bulaşık deterjanı veya herhangi bir yüzey temizleyici temizlik için yeterlidir. Sağlık tesisleri gibi özel temizlik gerektiren alanlar için yetkili birimler tarafından önerilen malzemeler kullanılmalıdır. Ayrıca neme ve lekelere karşı mükemmel bir dirence sahiptir. Bu da onu mutfak ve banyolar için popüler bir seçim haline getirir.
 
 
PVC Zemin Kaplama Üzerinden Lekeleri Temizleme
 
Zeminin temizlenmesi için su ve sabun yeterlidir. Aşağıdaki listede adı geçen malzemeler ile temizlik önerilmez.
 
 • Arap sabunu
 • Aseton
 • Sürtme tozları
 • Balmumu ile cilalama işlemleri
 • Yağ tabanlı temizlik maddeleri
 
Aynı zamanda ısı ve buhar ile temizleme yapmak iyi sonuçlar vermez. Bu tip aletler kullanılmamalıdır. Isıtıcılar, sobalar yangın çıkarabilir. Dikkatli olmalıdır. Üzerine konulan ağır kanepe ve masa gibi eşyanın ayaklarının altına keçe ya da koruyucu pet geçirilmesi doğru olacaktır. Böylece iz bırakmaları engellenir.
 

PVC Zemin Kaplama Cila Gerektirir mi?

 
Yapılan düz yüzeyli zeminler zaman içinde cila gerektirir iken PVC Zemin Kaplama cila gerektirmez. Bu da büyük bir iş gücü kaybını önlemektedir.
 
Yalnız dikkat edilmesi gereken konu limon ve asitli bu tür yiyeceklerin üzerinde bırakılmamasıdır. Eğer böyle bir şey gerçekleşir ise derhal asitli sıvı ile temas eden yer su ile silinerek kalan artıklardan arındırılması gerekiyor.
Kullanımı pratik ve dayanıklı olan bu ürünleri gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Pvc Zemin Kaplamalar doğal taştan olan kaplamalara ve diğer zemin kaplamalara göre daha az maliyeti vardır. Yapıya yük olmaz, hafif bir üründür.
 
Tüm yukarıda anlatılan sebepler PVC zemin kaplama malzemesinin seçilme sebebidir.