Pvc ve Nem İlişkisi

Pvc ve Nem İlişkisi PVC yeni yapılarda en fazla kullanılan ürünler arasında yerini almıştır. Estetik görünümü ile bir çok renk çeşidi bulunan pvc evlerimizin en önemli yapı taşlarıdır. Neden pvc kapı pencere ? Temizlenmesinin kolay olması, daha dayanıklı ve uzun yıllar ömrü olması ve neme karşı koruyucu olmasıdır. Kısacası artık PVC yapıların büyük bölümünde kullanıldığını ve tercih edildiğini biliyoruz. Şimdi ahşap pencereler ile PVC arasındaki farkı karşılaştırdığımız da Pvc ve Nem İlişkisini daha yakından anlayacaksınız. Ahşap bir pencerede kasalarla kanat arasında conta sistemi bulunmaz. Ahşap pencereleri yapısından dolayı bu şekilde üretilir. Sıcak hava dışarıya çıkar ve bu çıkışla birlikte soğuk hava da içeriye girmiş olur. Tek camlı olan ahşap bir pencerenin takılı olduğu bir odanın soğuk olmasının nedeni çıta ve conta sız oluşudur. Dolayısıyla bu oda da bir buhar oluşumunu başlatacaktır.

 

Pvc Oda Nem Oranı

 

Pvc Oda Nem Oranı

Pvc ve Nem İlişkisi Şimdi PVC’lere baktığımızda ise kasa ile kanat arasında contaların olduğunu görebiliyoruz. Bu sayede ısı, hava, su, toz gibi durumları uzaklaştırmış olursunuz. Bu contaların görevleri ise nemin hava akışıyla birlikte dışarı çıkma ihtimalinin düşürülmesini sağlar. Bu sistem sayesinde buhar yoğunlaşması camda değil pencere ile duvar arasında olacaktır. Bunun içinde iki pencere kanadının açıldıktan sonra mekanın günlük olarak havalandırılması sorunun oluşmamasına sağlayacaktır. Evinizde her ne kadar PVC kullanıyor olsanız da sağlığınız için evinizi düzenli olarak havalandırmak zorundasınız. Havalandırma hem evin genel yapısı hem de sağlık için önemli bir konudur. Bunun içinde kullanım şartlarına uyulduğunda PVC bir evde rutubetin önlenmesi için kullanılacak en doğru çözümdür.

 

Terlemeyi Önlemek İçin Yapılması Gerekenler​

 

Terlemeyi Önlemek İçin Yapılması Gerekenler​

Mutfaklarda yemek yapılmasından dolayı yoğun bir su buharı oluşacaktır. Dolayısıyla havalandırmayı doğru yaptığınızda bu sorunu çözebilirsiniz. Pvc ve Nem İlişkisi Banyoyu ve tuvaleti kullanım sonrasında düzenli olarak havalandırmanız gereklidir. Banyo ve mutfaktaki nemin diğer odalara yayılmaması için bu alanların kapısının kapatılması gerekir. Bir evin içerisindeki oda sıcaklığının kışın (16° yada 18° ) derece arsında olmasını sağlamalısınız. Bu sayede duvarlarda nem oluşturmazsınız. Evinizin içerisinde asla çamaşır kurutmamalısınız. Kurutulması isteniyorsa penceresi açık olan odalarınızın birisini tercih edebilirsiniz.

Bu yazımız ilginizi çekebilir Pvc Çevre Dostumudur?

Yorum yapın