Avukatta Olan Banka Kredi Borcunu Taksitlendirme Yapılandırma

Avukatta olan kredi borcunu taksitlendirme 2019 için güncel bilgiler; Banka borçları avukatlık olduğunda, banka avukatı borcunu ödemeyenler ile görüşür. Bu sayede avukatta olan kredi borcunu taksitlendirme süreci başlamış olur. Kredi borcu yapılandırma 2019 senesinde de yine birçok kişinin borçlarından uzun vadeli şekilde kurtulma yolu olmuştur. İcralık olan ve avukatlık olan kredi borçlarının taksitlendirilmesi ve icranın durdurulması hatta hapis cezasının verilmemesi için banka avukatı ile borç yapılandırma anlaşmasının yapılması kaçınılmaz olmaktadır. Peki avukat anlaşma yapar mı?

Bu konuda şunu söyleyelim; banka her tülü borcunu tahsil etmek ister. Size icra gelmesi, malınıza el koyulması, evinizdeki eşyalara haciz gelmesi bankanın pek işine gelmez. Maaşınıza haciz gelmedikçe banka sıcak para bulamaz; ve bunu tercih etmez. Bunun yerine sizinle yeniden yapılandırma ve taksitlendirme konusunda bir kredi düzenlemesi yapmak ister.

Avukat Takibindeki Kredilerin Yeniden Taksitlendirme Süreci

Bankaya olan 12, 18,24,36, ya da 48 aylık ödemeleri olan kredilerinizin taksitlerini geciktirdiyseniz o zaman 3. aydan itibaren banka artık sizi aramaktan vazgeçer. Bunun yerine banka ile anlaşmalı olarak çalışan avukata borç havale edilir. Bunun yanı sıra bazı bankalar hukuk büroları ile anlaşmalar yapar. Sizi borçlarınızdan dolayı sürekli arayan hukuk büroları vardır. Bu bürolar, bankalardan aldıkları yetki ile borçların peşine düşerler ve size ulaşamazlar ise de yakın akrabalarınıza ulaşmaya çalışırlar. Buradaki amaç, size yeniden yapılandırma konusunda ek faizler ve masraflar ödetilerek sizden taksitlendirme sözü almaktır. Bir taahhüt söz konusu olacak olup borçlarınızı ödemezseniz aşağıda yazacağımız kötü durumlar ortaya çıkacaktır.

Avukata Düşen Borçlar Ödenmezse Ne Olur?

Banka avukatı size ulaşıp borcunuzu artık ödemenizi ifade ederek size en fazla 48 aya kadar taksitlendirme hakkı sunar. Ama buna rağmen borçlarınızı ödememeye devam ederseniz o zaman avukat bulunduğunuz il ya da ilçenin icra müdürlüğüne başvuru yaparak hakkınızda icra takibi başlatır. Eğer yeniden yapılandırmayı daha önce kabul edip imzaladıysanız ve yine taksitleri ödemediyseniz bu sefer hakkında yakalama kararı çıkartılabilir. Bu da oldukça kötü bir durum ortaya çıkaracaktır. Bundan dolayı eğer ki, borcunuzu ödeyemeyeceğinizi biliyorsanız yeniden yapılandırma sözü vermeniz doğru olmayacaktır. Ama öderim diyorsanız avukatla borç pazarlığı yaparak en az faiz ve masrafla yeniden yapılandırma isteyiniz.

Avukatlık Kredi Borcu Sildirme

Avukata düşen borçların ana parası silinmez; ama yapacağınız pazarlık sonrası faizin tamamını bile sildirebilirsiniz. Birçok forum sitesinde daha önceki yıllarda başına gelen olayları anlatanlar, banka avukatlarının kendilerine yansıttıkları yüksek faizlerden pazarlık yaparak kurtulduklarını ifade ediyorlar. Hukuk bürosu ne kadar sizi sıkıştırsa da sıkı bir pazarlık yaparak ancak ana parayı ödeyebileceğinizi ifade ederseniz faizlerin de silinmesini sağlayabilirsiniz.