ÇOMÜ Yüz Yüze Eğitim Duyurusu

Binlerce üniversite öğrencisinin merakla beklediği ÇOMÜ Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi yüz yüze eğitim açıklaması yayımlandı. Son zamanlarda sıkça gündeme gelen ancak resmi bir açıklama bulunmayan konuda kafa karışıklığı epeyce fazla idi. Aylardır öğrencilerin ÇOMÜ Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi yüz yüze eğitim duyurusu için merakla beklediği karar bu içerikte.

Tüm dünyada Covid-19 salgınının baş göstermesi ile birlikte 2020 yılının Bahar döneminde tüm üniversiteler uzaktan eğitime geçmiş; virüs tedbirlerinden ötürü yüz yüze eğitim 3 dönem boyunca yapılamadı. Ancak son gelişmeler sonrası Covid-19 aşısı bulundu ve ülkemizde de milyonlarca kişiye ulaştırıldı. Pek çok öğrenci ve akademisyen uzaktan eğitim modelinin verimli olmadığını; yüz yüze eğitimin hem sosyokültürel açıdan hem de akademik açıdan daha başarılı olduğunu savundu.

ÇOMÜ Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi öğrencilerinin merakla beklediği ÇOMÜ Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi yüz yüze eğitim açıklaması yayınlandı.

 

ÇOMÜ Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Yüz Yüze Eğitim Duyurusu

ÇOMÜ Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi tarafından yapılan açıklamaya ve yayımlanan akademik takvime göre yüz yüze eğitim modeli ile birlikte 11 Ekim 2021 tarihinde öğrenciler kampüslerde öğrenim görecekler.

ÇOMÜ Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi rektörlüğünden yapılan açıklama şöyle:

Sevgili Öğrencilerimiz, Değerli Akademik ve İdari Personelimiz,

Üniversitemizde 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılı, 11 Ekim 2021 tarihinde, yüz yüze ağırlıklı olarak başlayacaktır.

Sağlık Bakanlığı, Pandemiden korunmanın en önemli koşulunun aşı olmak olduğunu tavsiye etmektedir.

Üniversitemizin kapalı alanlarında daha sağlıklı ve güvenli bir hayat sürebilme hedefine, ÇOMÜ Ailesi olarak aşılanma süreci tamamlanmış şekilde ulaşabileceğimize inanıyoruz.

ÇOMÜ Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Hangi Bölümler Yüz Yüze

ÇOMÜ Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi öğrencileri için hangi bölümlerin yüz yüze eğitim göreceği konusunda herhangi bir netlik söz konusu değil. Hibrit sistem yani teorik ve ortak derslerin uzaktan, uygulamalı ve spesifik teorik derslerin yüz yüze olacağı tahmin ediliyor.

ÇOMÜ Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Vize Final Sınavları Yüz Yüze Mi?

ÇOMÜ Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi senatosunun kararı gereği öğrenciler vize ve final sınavlarına yüz yüze girecekler.

ÇOMÜ Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Ne Zaman Açılıyor 2021

ÇOMÜ Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin yayımladığı akademik takvime göre ön lisans ve lisans düzeyinde eğitim gören öğrenciler için eğitim 27 Eylül 2021 Pazartesi günü başlayacak. 2021 yılı güz dönemi 31 Aralık 2021 olarak belirlendi.

Yorum yapın