Pürteks PVC Pimapen Bant Sökücü Nasıl Kullanılır?

Pürteks PVC Pimapen Bant Sökücü Yapımı henüz tamamlanmış olan binalarda birçok malzemenin yeni olması temizlikte ekstra çabalar gerektirir. Özellikle Pimapen camlarda bulunan koruyucu bantlar zaman geçtikçe daha inatçı izler halini alır. Koruma amacı ile PVC malzemelerde bulunan bu yapışkanlı bantlar malzemenin her türlü dış hasardan korunmasını sağlar. Temizlik konuta taşınma esnasında ev sahipleri tarafından bu koruyucu bantlar çıkartılır ve güzel bir görünüm ortaya çıkar.

PVC Pimapen Koruyucu Bant Sökme Yöntemleri

PVC pimapen koruyucu bantların yapıştırıldıktan sonra 3 ay içerisinde sökülmesi gerekir. Bu süre aşıldığında her geçen gün bantların sökülmesi zorlaşır. Bantlar PVC üzerinde giderek kurur ve kopmaya başlar. Kuruyan pimapen bantları bir zaman sonra sökülmesi imkânsız bir hale gelir. Bu durumda sökmek için kullanılan her türlü kimyasal ana malzemenin zarar görmesini sağlayacaktır. En inatçı pimapen bantlarını sökmek için Pürteks PVC Pimapen Bant Sökücü gibi amacına uygun aparatlar ve ürünler tercih edilmelidir.

Pimapen Yapışkanı Nasıl Sökülür?

Pimapenlerin üzerinde bulunan bantlar, plastik kısımda yer alan her türlü kireç, tozlanma, harç kirleri ve montaj sırasında meydana gelecek her türlü çizilmelere karşı malzemeyi korur. Bu nedenle pimapenler yerine yerleştirip montaj işlemleri sonlanmadan bu bantların sökülmesi önerilmez. Montaj işleminin tamamlanmasının ardından birçok farklı teknik kullanarak bu bantları sökmek mümkün olur. Yapışkan bantlar elastik bir dokuya sahiptir. Bu nedenle henüz erken zamanda bu bantlar köşelerinden tutularak kolayca sökülebilir.
Henüz yeni bantlar çekildikçe esner ve yumuşak yapısı sayesinde kopmadan boylu boyunca pimapen üzerinden ayrılır. Bu yumuşak ve elastik yapısının kaybolmaması için bantların montajdan günler sonra sökülmesi gerekir. Pimapenlerde sökme sırasında herhangi bir hasar meydana gelmemesi için uygun aparatlar tercih edilebilir. Bu konuda en fazla önerilen ürünler arasında Pürteks PVC Pimapen Bant Sökücü gelir.

PVC Pimapen Bant Sökücü

PVC pimapenlerde bulunan yapışkanların sökülmesinde yanlış yöntemlerin tercih edilmesi geri dönülmez hatalar meydana getirebilir. Aseton, tiner, sıcak su ya da gaz yağı ile sökmeye çalışmak PVC malzemenin yapı özelliklerine zarar verir. Ürünler çizilmenin yanı sıra zamanla pimapenin sararmasına zemin hazırlar. Pürteks PVC Pimapen Bant Sökücü aparatı ile pimapenlere zarar vermeden her türlü yapışkan sökülebilir. Amacına uygun olarak üretilen bu ürünler bantları sökmek için harcanacak ekstra zaman kaybını da önler.

Pürteks PVC Pimapen Bant Sökücü Kullanımı

Pürteks PVC pimapen bant sökücü sıvı özelliğe sahiptir. Bu sayede kolay bir şekilde yüzeye uygulanabilir. Ürün kullanım aşamaları şu şekildedir;

  • Bir fırça yadımı ile ürün pimapen üzerine sürülür. (Ürün ne kadar bol ve bantlara temas edecek şekilde sürülürse, bantların sökülmesi o kadar kolay olur)
  • Yaklaşık 10 dakika bekledikten sonra sıvı, pimapen üzerindeki banda etki eder. Bu sayede bantlar kabarır ve kolay sökülebilir hale gelir.
  • Pimapen üzerinden ayrılan bantlar bir bez ile çok az müdahale edilerek kolayca temizlenebilir.
    Pürteks PVC bant sökücü özellikle beklemiş olan pimapen bantları üzerinde %100 çözüm önerisidir. Ürün doğru kullanıldığı taktirde herhangi bir kazıma aparatına gerek kalmadan pimapenler bantlardan kolayca temizlenir.

 

 

Pürteks PVC Pimapen Bant Sökücü Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Pürteks PVC bant sökücü kullanırken şunlara dikkat edilmelidir;

  • Pürteks PVC bant sökücü kullanılırken ürünün doğru yere sürülmesi önemlidir.
  • Sürme aşamasında herhangi bir baskı uygulayıcı işlemin yapılmaması gerekir.
  • Hafif hareketler ile sürüldükten sonra ürünün bant üzerinde etki göstermesi beklenir.
  • Ürün kullanıldıktan sonra kapağı kapatılmalı ve kalan sıvı serin ortamda muhafaza edilmelidir.

Not: Pvc koruyucu folyoları montaj bittikten hemen sonra çok kolay bir şekilde çıkarabilirsiniz. Araya zaman girerse örneğin bir yıl sonra bu koruyucu folyoları profilden ayırmak çok zor olacaktır. Bazı ev sahipleri pvc profil sararmasın diye bu folyoları sökmüyorlar. Bir kaç ay sonra zaten koruyucu folyo deforme olacak ve çürümeye başlayacaktır. İşte o zaman koruyucu folyoları sökmek tam bir işkence olacaktır. Tavsiyemiz montajdan hemen sonra koruyucu folyoların sökülmesidir.

Bu Makalemiz ilginizi Çekebilir: Yeni Nesil PVC Kalıplar

Yorum yapın