Uşak TOKİ Kurası Sorgulama 2021

Uşak’ta 2021 yılında 2 bölgede toplu konut inşaatına başlanacaktır. Toplu konutun yerleri henüz kesin belli olmasa da Uşak AKSE bölgesi yani Uşak AKSE ormanlarının  olduğu yer ile Uşak tabakhane bölgesi’nde yer alan kentsel dönüşüm alanında TOKİ evlerinin yapılacağı ifade edilmektedir. Bu iki bölge arasında tercihin TOKİ tarafından verileceği ve yerin henüz netleşmediği ifade edilmektedir.

Su süreç devam ederken diğer yandan Haziran temmuz ayında ya da Ağustos ayında çekilmesi beklenen Uşak toplu konut projesi ile ilgili kura çekimi yapılacaktır . Peki Uşak toplu konut kura çekimleri ne zaman ve listeler belli oldu mu?

Uşak TOKİ kura sonuçları 2021

Uşak TOKİ evleri için henüz bir kura çekimi yapılmadı. Kura çekiminin Haziran ayında yapılması beklenirken herhangi bir aksaklık durumunda kura çekiminin temmuz ya da ağustos aylarında ertelenmesi beklenmektedir. Kura çekilmediği için de Uşak TOKİ evlerinin hak sahipleri de henüz belli olmamıştır. Şu anda yaklaşık 3-4 bin aile kura sonuçlarını merakla beklemektedir. Kura sonuçları belli oldukça buradan paylaşacağınız sorgulama ile anında ödeme imkanı elde edebilirsiniz.

Uşak TOKİ Kurası Sorgulama 2021

TOKİ kura çekimlerinde torpil var mı?

Özellikle fakir ailelere yönelik yapılan TOKİ evlerinde kura çekimi ile ilgili bazı eleştiriler gelmektedir.  Kura çekiminde torpil döndüğü ile ilgili dedikodular yapılsa da onunla ilgili kesin net bir şey söylenemez. Noter huzurunda kura çekimleri yapıldı için torpil olmadığını kabul edebiliriz. Eğer kura çekiminde haksızlık yapıldığını düşünüyorsanız ya da bir torpil tespit edildiyse onunla ilgili Cumhuriyet başsavcılığı’na şikayet edilebilir ve gerekli işlemler başlatılır. Ama şu ana kadar TOKİ kuralarının şeffaf bir şekilde çekildiğine düşünüyor ve torpil olmadığını kabul ediyoruz.

Uşak TOKİ kuraları ne zaman 2021

Uşak da yapılacak olan toplu konut evlerinin kura çekimleri henüz yapılmadı. Kura çekimlerinin noter huzurunda Haziran 2021 yılında belediye binasında ya da konferans salonunda yapılması beklenmektedir. Ön ödeme yatıran kişilerin TOKİ kurasında çıkmaması durumunda yapmış oldukları ödemeleri eksiksiz bir şekilde alabileceklerini söyleyebiliriz.

Kurada ismi çıkan kişiler TOKİ evlerindeki ödemeleri devam ettirmek zorundadırlar; Ama herhangi bir nedenden dolayı TOKİ evlerinden vazgeçmek isteyenler ismini sildirmek isteyenler bu hakkını yedeklere devredebilirler ya da başka anlaşmış olduğu bir kişi satış işlemi yapabilir.

Yorum yapın