Fransız Balkon Nedir

Fransız Balkon Nedir? Modern mimarilerin oluşturduğu tasarımlar tam bir sanat eseri olarak karşımıza çıkmaktadır. Baktığınız da son zamanlarda en çok kullanılan modellerin de Fransız balkon olduğunu görebilirsiniz.

Fransız balkonu, balkon kapısı açıldıktan sonra sadece 1 metre mesafe kadar dışarıya çıkması olan bölümdür. Ön tarafı korkuluk ile çevrili olan alan olarak tanımlanıyor. 1 Adet sandalye 1 adet küçük masa sığacak şekilde tasarlanır. Fransız balkonlar, dar ölçülerine rağmen çiçeklerle donatılan şık görünümü ile görenleri adeta büyülüyor..

Genellikle bu tip balkonlar insanların temiz hava almalarını sağlayıp ferahlanmak amacıyla kullanılırlar. Fransız balkon ismi de Fransız mimarisinde kullanılan evlerden esinlenerek ortaya çıkmıştır. Fransız balkonları kendi içerisinde de çeşitlenmektedir. Biz pvcvforum.com ekibi olarak PVC konusunda ki bilgileri ön plana çıkarıyoruz. Okuyucularımızı Pvc konusunda detaylı olarak bilgilendiriyoruz. Fransız balkon ve modellerinden söz etmeden de olmazdı.

 

Fransiz Balkon Modelleri

 

Konu Başlıkları

Fransız Balkon Modelleri​

Fransız balkonlarda tasarımı ön plana çıkaran korkuluk tasarımları olmuştur. Bunun için uygulanan metalin tasarımı önemlidir. Alüminyum, Krom ve Ferforje gibi materyallerden üretilmiş olan korkuluk modelleri tercih edilir. Paslanmaz çelik, Türkiye de kullanılan dayanıklı ve bakım gerektirmeyen zarif ve şık bir malzemedir. Bütün paslanmaz çelik korkuluk imalatları kaynaklı yada vidalı olmak üzere müşteri isteğine göre tasarlanır.

Bu sayede estetik açıdan da daha yüksek bir verim alınır. Fransız balkonlarda estetiğin yanı sıra güvenliğinde önemli olduğunu biliyoruz. Kullanılan kaliteli malzemelerde belirleyici bir faktördür. Kaliteli malzeme ve doğru bir işçilik sayesinde Fransız balkonlarda gerekli güvenlik önlemi de alınmış olacaktır.

Günümüzde inşa edilen konutlara baktığımız da korkuluk sistemlerinin mantoloma üzerine sabitlenmiş olduğunu görüyoruz. Fakat işin ciddi olan kısmı ise buraya monte edilmesinin güvenlik açığı meydana getirebileceğidir. Uzmanların uyarı ve tavsiyesi bu yöndedir. Bu malzemeleri güvenli kılan şey ise betona monte edilmesidir. Fransız balkonlarda korkuluk yerden yüksekliğe göre önemli bir kriterdir. Dolayısıyla bu şekilde bir konut alınırken de öncelikli olarak kullanılan malzemenin kontrolünün yapılması gerekir. Betona çok sağlam bir şekilde sabitlenmiş olan sistemlerde herhangi bir sıkıntı yaşanması da söz konusu olmaz. Fransız balkonlar Türkiye’de imar yönetmeliklerinde değerlendirilmemiştir. Bunun için henüz tasarım aşamasındayken gerekli olan önlemler alınmalı ve riskler en az seviyeye düşürülmelidir.

Milliyet gazetesinde yer alan bu makaleyide ayrıca okumanızı öneriyoruz. Uzmanlardan “Fransız balkon” uyarısı!

PVC Plastik Doğrama Bu makelemiz ilginizi çekbilir.

Yorum yapın