Medipol Üniversitesi Yüz Yüze Eğitim Duyurusu

Binlerce üniversite öğrencisinin merakla beklediği Medipol Üniversitesi yüz yüze eğitim açıklaması yayımlandı. Son zamanlarda sıkça gündeme gelen ancak resmi bir açıklama bulunmayan konuda kafa karışıklığı epeyce fazla idi. Aylardır öğrencilerin Medipol Üniversitesi yüz yüze eğitim duyurusu için merakla beklediği karar bu içerikte.

Tüm dünyada Covid-19 salgınının baş göstermesi ile birlikte 2020 yılının Bahar döneminde tüm üniversiteler uzaktan eğitime geçmiş; virüs tedbirlerinden ötürü yüz yüze eğitim 3 dönem boyunca yapılamadı. Ancak son gelişmeler sonrası Covid-19 aşısı bulundu ve ülkemizde de milyonlarca kişiye ulaştırıldı. Pek çok öğrenci ve akademisyen uzaktan eğitim modelinin verimli olmadığını; yüz yüze eğitimin hem sosyokültürel açıdan hem de akademik açıdan daha başarılı olduğunu savundu.

Medipol Üniversitesi öğrencilerinin merakla beklediği Medipol Üniversitesi yüz yüze eğitim açıklaması yayınlandı.

 

Medipol Üniversitesi Yüz Yüze Eğitim Duyurusu

Medipol Ünivertesi tarafından yapılan açıklama şu şekilde;.

Öğrencilerimizin Dikkatine;

2021-2022 eğitim öğretim yılı güz döneminde eğitimlerimiz hibrit ve yüz yüze olarak verilecektir. Hibrit eğitimlerde derse, Öğretim üyesi tarafından sınıfta anlatırken sınıfta katılabilir ya da online takip edebilirsiniz. Bu nedenle Hibrit eğitim yapılan programlarda yurtlara kayıt yaptırmanıza gerek bulunmamaktadır, isterseniz derslere online olarak da katılabilirsiniz.

Tüm hazırlık programlarında eğitim yüz yüze olacaktır.

Programınızın sınıf bazında işleyiş şeklinde ulaşmak için tıklayınız: https://www.medipol.edu.tr//medium/document-file-11380.vsf

Medipol Üniversitesi Hangi Bölümler Yüz Yüze

Medipol Üniversitesi öğrencileri için hangi bölümlerin yüz yüze eğitim göreceği konusunda herhangi bir netlik söz konusu değil. Hibrit sistem yani teorik ve ortak derslerin uzaktan, uygulamalı ve spesifik teorik derslerin yüz yüze olacağı tahmin ediliyor.

Medipol Üniversitesi Ne Zaman Açılıyor 2021

Medipol Üniversitesi’nin yayımladığı akademik takvime göre ön lisans ve lisans düzeyinde eğitim gören öğrenciler için eğitim 27 Eylül 2021 Pazartesi günü başlayacak. 2021 yılı güz dönemi 31 Aralık 2021 olarak belirlendi.

 

Yorum yapın