Umut Her Zaman Var

Umut Her Zaman Var… Hayal edilmesi gereken neler var ki hayatta ;

Umut

Önceliği para olanlar bir de mutluluk dileyenler.

İstemek önemli ama bazen insanlar kendi istedikleri şeylerin onlar için ulaşılmaz olduklarını düşünürler,hayal ederler sonra ümit etmeye başlarlar.

Eşeği sağlam kazığa bağlamak zor gelir çoğumuza, ipi boşta nasıl olsa gitmez deriz, bir yalnızlık türküsü sonra bir sigara gidip bakmışız ki eşek nerede semeri nerede…

Dünya hayal ettiğin kadardır, daha fazlası yok. Her Şeyi isteyebilir insan bir kütüğün uçmasını bir kuşun yürümesini belki bir denizi taşımak çöllere…

Kelimeler bazen gözlerinin önünden geçer hayallerini yazıya dökersin ama orada bırakma hayatını.

Hayalin ne olduğu önemlidir benim hayatımı kökünden değiştirmeli öyle bir şey hayal et ki seni sen yapan hiçbir şeyi değiştirmeden dünyayı senin ve çevrendeki insanların hayat standartlarını ve düşünce tarzlarını olumlu yönde etkilersin ve sen bunu hayalin gerçekleştiğinde hisset.

Hayaller tek başına bir anlam ifade etmez çünkü anlamlandır ve kendine bir söz ver `ben bu hayali gerçeğe çevirebilirim.’

Sonra tekrar düşün nereden başlarım? Diye. Elbet bir çok seçeneğin olacak ve sana en cazip gelen yola gireceksin. Mutluluğu bile hak etmeli iken insan hayallerine kavuşması için emek harcamalı ve sonra umut ederek sabrı ve dirayetini ortaya koyup çalışmalı. Güzel yaşamak istiyorsan güzel kur hayalini.

Ve sen umut etmeyi bırakma kimin kelimeleri ağır gelirse kimin koyduğu taş ağır gelirse gelsin sen hayalinden vazgeçme çünkü nefes alıyorsan bu hep bir umut vardır demektir.

Hayal Edip Vazgeçmeyen İnsanlar

Hayat hayal edip vazgeçmeyen insanlar sayesinde daha güzel çünkü onlar pes etmedi sende pes etme.

Thomas Alva Edison dünyayı aydınlatmak istedi, 4. Sınıfta algılama yeteneği zayıf diye okuldan uzaklaştırıldı sonrasında evinde ufak bir kimya laboratuvarı kurdu, gazete satmaya başladı trende kendi yaptığı ufak bölmede patlama meydana geldi işitme sorunu kalıcı hale geldi ama vazgeçmedi dünya onun sayesinde karanlıktan arındı,

Nikola tesla alternatif akım üzerine çalıştı, 1893 yılında, cihazlarıyla kablosuz iletişim olasılığı hakkında açıklamalar yaptı. Tesla, bu fikirleri kıtalar arası bir kablosuz iletişim ve güç ileticisi olan bitmemiş Wardenclyffe Kulesi projesinde pratik kullanıma sunmaya çalıştı sayesinde kıtalar arası konuşabiliyoruz.

Henry Ford v8 motoru yaparken 1 sene ekibinin imkansız dediği işi başardı.

Alexander Graham Bell Annesi için işitme cihazı üretmeye çalışırken telefonu

Daha benzeri çok olan bir sürü örneği bulunan bu adamlar vazgeçmedi umutlarını hayalleriyle ve azimleriyle beslediler ve imkansız gözükeni hayata geçirdiler.

Vazgeçmek kolay olan asıl mesele hayalleri azime çevirip tarihe yeni başarı hikayeleri yazdırmak ; neden altında senin ismin olmasın… Umut her zaman var.