15 BİN YENİ ÖĞRETMEN ATAMA MÜJDESİ VE BRANŞ DAĞILIMI

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde kadrolu öğretmen olmak isteyen milyonlar, 15 bin öğretmen ataması müjdesiyle ilgili detayları merak ediyordu. Daha önce Cumhurbaşkanı Erdoğan, MEB ve Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’den konuya ilişkin açıklamalar gelmişti. Son olarak Milli Eğitim Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden 15 bin öğretmen atamasına ilişkin detayları ve tarihi açıkladı. İşte konuya ilişkin merak edilenlerin yanıtı.

EK ÖĞRETMEN ATAMA TAKVİMİ YAYINLANDI

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 15 bin sözleşmeli öğretmen atama takvimini internet sitesinden yayımladı. Buna göre, ön başvuru ve sözlü sınav merkezi tercihleri, 27 Eylül-8 Ekim’de yapılacak. Adayların sözlü sınava alınacakları sınav merkezleri 25 Ekim’de ilan edilecek. Sözlü sınavlar, 12-27 Kasım’da gerçekleştirilecek.

15 BİN YENİ ÖĞRETMEN ATAMA MÜJDESİ VE BRANŞ DAĞILIMI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Buradan öğretmenlerimize ve tüm eğitim camiamıza çok önemli bir müjde vermek istiyorum. Türkiye’nin geleceğine yatırım yapmaya devam ediyoruz. Çocuklarımızın daha kaliteli eğitim almasını sağlamak için 15 bin yeni öğretmen ataması daha yapacağız. Hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.
Atama müjdesi dolayısıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür eden Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, konuya ilişkin açıklamasında şunları kaydetti:
“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 3 Eylül’de 20 bin öğretmenimizin atamasını gerçekleştirdikten sonra 15 bin yeni atama müjdesi vermesi, bizleri ziyadesiyle sevindirmiştir.
Öğretmen adayları adına Sayın Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı arz ediyorum. 15 bin yeni öğretmen atamasına desteklerinden dolayı Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Lütfi Elvan ve Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanımız Sayın İbrahim Şenel’e de teşekkür ederim.

Yorum yapın